Üreticimizi Eğitiyoruz

Yerel Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında oluşturulan Tropicana Bahçe Okulları tarafından Malatya'da üreticilere eğitim verildi.

Üreticimizi Eğitiyoruz Malatya Haber

Malatya'da gerçekleştirilen proje kapsamında düzenlenen eğitim ve seminer çalışmalarına 300 üretici katıldı. Eğitim alan çiftçilere, 6 bin kayısı fidanı dağıtılacağı ve Malatya İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından hastalıklara dayanıklılık gibi özelliklere sahip, yeni çeşit kayısı fidan denemesi gerçekleştirileceği kaydedildi.
PepsiCo Türkiye Kıdemli Pazarlama Direktörü Alpagut Çilingir, eğitime senenin başında Bursa Kemalpaşa'da başladıklarını ve ikincisini Malatya'da yaptıklarını belirterek "Eğitimimizin amacı, ülkemize has çeşitli meyvelerin geliştirilmesine katkıda bulunmak. İyi tarım yapabilmek ve rekoltemizi artırmak için çiftçileri eğitiyoruz. Diğer yandan buradaki bitkinin faunasını koruyabilmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Eğitim çalışmalarının devam edeceğini dile getiren Çilingir, "Bu ikincisi katlayarak devam ettireceğiz. Bunun için çok fazla katkı aldık. Bu tek başımıza yapabileceğimiz bir şey değildi. Devlet kurumları, Üniversiteler ve İl Tarım odalarının çok desteği var. Onların sayesinde çiftçilerimizi eğitiyoruz" ifadelerini kullandı.

"ÜLKE EKONOMİSİNE DAHA FAZLA KATKIMIZ OLACAK"

Çilingir, proje kapsamında hem tarımı geliştireceklerini hem de tüketicileri en iyi meyve sularıyla buluşturmaya devam edeceklerini belirtti. Ülkemizin çok çeşitli ve şehirlerden ismini almış bitkileri olduğunu anlatan Çilingir, şöyle konuştu: "Bursa'nın şeftalisi, Malatya'nın kayısısı, Afyon'un vişnesini aynı özenle yetiştiriyor olacağız. Çanakkale'nin domatesinden tutun Geyve'nin ayvasına kadar çalışmalara devam ediyoruz. Bu sayede hem oradaki tarımı geliştiriyor olacağız hem de tüketicilerimizi en iyi meyve sularıyla buluşturmaya devam edeceğiz."
Üreticilere bir çağrıda bulunan Çilingir, "Üreticilerimiz, Ziraat Odaları Başkanlıkları üzerinden bizimle bağlantıya geçebilir. Çok fazla ilgi görüyoruz. Çiftçilerimiz gelsin, görsün ve devam etsin. Yapabilecekleri en iyi şey, eğitimlere katılmak olacaktır. O sayede de hem kendilerinin ne kadar çok geliştiğini görecekler hem de ülke ekonomisine çok daha fazla katkımız olacak" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 742
Bu Ay : 5108
Toplam : 5108

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom