Suriyeli Türkmen Malatya'da Tedavi Oldu

Suriye’de rahatsızlanan ve Malatya’da kalp kapakçığı değiştirme ameliyatı olan Suriye Türkmenlerinden Ahmet Bozan, sağlığına kavuşmanın sevincini yaşıyor.

Suriyeli Türkmen Malatya'da Tedavi Oldu Malatya Yaşam-Sağlık

Suriye Halep Şehri Türkmenlerinden olan ve 6 yıl önce kalp ameliyatı geçiren Ahmet Bozan, rahatsızlanınca Gaziantep’e götürüldü. Gaziantep’te tedavi olan Ahmet Bozan, kalp kapakçığının değişmesi gerektiği için İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ne sevk edildi.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir’in başkanlığındaki ekip tarafından tavi kapalı yöntemle kalp kapakçığı değiştirilen Ahmet Bozan, “Gaziantep’te, akciğerimde su olması nedeniyle tedavi gördüm. Daha sonra kalp kapakçığımın değişmesi gerektiği söylendi. Malatya’da kapalı ameliyat oldum. Sağlığıma kavuştum. Emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Prof.Dr. Ramazan Özdemir ise kapalı yöntemle yaptıkları ameliyatla, kalp kapakçığının değiştirildiğini ifade ederek, “Kilolu olması nedeniyle, tavi kapalı yöntemle kalp kapakçığını değiştirdik. By pass ve açık ameliyata gerek kalmadan, yaklaşık yarım saat süren çalışma ile sorununu giderdik” dedi. Özdemir, ekipte Prof. Dr. Hasan Pekdemir, Prof. Dr. Nevzat Erdil, Doç. Dr. Necip Ermiş, Doç. Dr. Cengiz Çolak, Doç. Dr. Julide Yağmur ve diğer görevlilerinin yer aldığını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 676
Bu Ay : 7822
Toplam : 7822

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom