Su Sorunlarını Dile Getirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Çelikhan İlçesine bağlı Yeşilyayla ve Köseuşağı Köylerinde yaşanılan su sorununu gündeme getirdi

Su Sorunlarını Dile Getirdi Malatya Haber

Ağbaba, köylülerin güvenlik güçleri tarafından darp edildikleri iddialarının araştırılmasını istedi.
Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir de soru önergesi verdi.

Olayların ardından köy temsilcileri CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’dan yardım talebinde bulundular. Konuyu tüm yönleriyle araştıracaklarını kaydeden Ağbaba, özellikle köylülere yapılan kötü muamele varsa bunu asla kabul etmeyeceklerini belirtti.

Sulama suyu probleminin tüm şehirlerin ortak problemi olmaya devam ettiğini kaydeden CHP’li Ağbaba, pek çok yerde su nedeniyle çıkan olaylarda insanların yaşamlarını yitirmesinin üzüntü verici olduğunu kaydetti. Son olarak Çelikhan İlçesi’nde meydana gelen olaylarda bir korucunun şehit, bir korucunun ise ağır yaralandığı olayların ardından vatandaşları sağduyuya çağıran Ağbaba, yetkilileri de olayların daha fazla büyümemesi için göreve davet etti. Ağbaba, güvenlik güçlerinin vatandaşlara kötü muamelesi konusundaki iddiaların da bir an önce araştırılarak kamuoyuna açıklanmasını istedi.

Şehit korucuya Allah’tan rahmet, yaralı korucuya acil şifalar dileyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir de soru önergesi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1050
Bu Ay : 7134
Toplam : 7134

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom