Adli Tıp Çalıştayı Hakkında Bilgi Verildi

Adli Tıp Malatya Bölge Grup Başkanı ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Osman Çelbiş, “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin de önerdiği dünyadaki otopsi standartlarında aynı kalitede otopsiler yapılması için arkadaşlarımızla bir araya geldik” dedi.

Adli Tıp Çalıştayı Hakkında Bilgi Verildi Malatya Haber

Hilton Otel’de, Adli Tıp Çalıştayı hakkında bilgi veren Prof.Dr. Osman Çelbiş, “Amacımız adli otopsilerde standardizasyon. Adli otopsiler insan haklarının ihlallerinde, bir cinayet ya da ölümlerin aydınlatılmasında yapılan en temel işlemdir. Bu bölgesel bir toplantı. Bu bölgede yapılan otopsilerin tek standart, hepsinin aynı kalitede, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin de önerdiği dünyadaki otopsi standartlarında aynı kalitede otopsiler yapılması için arkadaşlarımızla bir araya geldik ve bir gözden geçirme toplantısı yapacağız. Eksiklerimiz var mı bunları konuşacağız. Hepimiz aynı standartlarda bir otopsi yapmayı amaçlıyoruz. Sonra bunu bir bildiri olarak ve kontrol listesi dediğimiz bir listeyle birlikte yayınlayacağız. Bu sayede otopsiyi yapan arkadaşlarımız kendisini kontrol etme fırsatı bulabilecekler” ifadelerini kullandı.

Bu bir günlük bir çalıştaydır. Dün başladık. Daha önceden otopsilerle ilgili bir hazırlık yapmıştık. Konu hakkında ön görüşmeler yaptık. Bugünkü toplantımızda da hazırlık yaptığımız konuları tartışacağız. En sonunda da bir rapor çıkartacağız” diyen Celbiş, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Biz aynı zamanda grup başkanıyız. Bu toplantı hem İnönü Üniversitesi hem de Adli Kurumla yaptığımız toplantı. Grup başkanımız toplantıya katılacaktı ama bütçe görüşmesi nedeniyle katılamadı. Bu toplantıda İstanbul’dan gelen arkadaşlarımız var ve bu bölgeden Gaziantep dahil Malatya’nın doğusunda yer alan Elazığ, Van diğer illerden gelen arkadaşlarımızla var. Toplam katılımcı sayısı ise 40’dır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 490
Bu Ay : 2019
Toplam : 2019

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom