Eski Belediye Binası Yeri Meydan Olacak

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, yıkım talimatı verilen eski belediye binası alanının meydan olarak düzenleneceğini ifade etti.

Eski Belediye Binası Yeri Meydan Olacak Malatya İlçe

Çalışmaları yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Polat, "Bu binada yapılan testlerde binamızın çürük olduğu tespit edildi. Arkadaşlarımızın verdiği bilgiler doğrultusunda binasın yapısıyla ilgili değerlendirmeyi yaptık. Binanın çürük olmasından dolayı yıkımına karar verdik. Yıkımı gerçekleştirdikten sonra burası meydan olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır" dedi.

Meydanların adeta şehrin can damarlarından biri olduğunu kaydeden Başkan Polat, “Meydanlar, şehrin karakterini gün yüzüne çıkarır. Yeşilyurt’ta yapılan tüm yatırımların, kent kimliğini ve kentsel nitelikleri yükselttiğini görüyoruz. İlçemiz için ekonomik ve sosyal değişim sürecine çağdaş çözümler gerektiğinin bilincindeyiz” dedi.

Polat, Yeşilyurt Belediyesi olarak sürdürülebilir, yaşanabilir, sağlıklı kentleşme koşullarına uygun nitelikli kentsel alanların tasarımı ve uygulanması doğrultusunda çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 795
Bu Ay : 5161
Toplam : 5161

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom