Darende Heyetinden Çakır'a Ziyaret

Malatya’nın Darende İlçesi heyeti, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

Darende Heyetinden Çakır'a Ziyaret Malatya Haber

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete, Kaymakamı Bünyamin Kuş, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve siyasi parti ilçe başkanları katıldılar.

Ziyarette konuşan Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş, Büyükşehir statüsü ile birlikte sorumlulukların arttığını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın zor bir görev üstlendiğini söyledi.

Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser ise, sık sık Başkan Ahmet Çakır’la bir araya gelip sorunları istişare ettiklerini belirterek, “İlçemizin sorunlarını konuşup yapılması gereken hizmetler ve projeler için fikir alış verişinde bulunuyoruz. İlçemizin ve Malatya’nın hizmet noktasında kalkınması en büyük hedefimizdir” ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, Mallatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte yeni bir yapılanma içerisine girdiklerini ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilecek bir yapıya kavuşmak amacıyla bir dizi planlamalar yaptık. Bu planlamaları yaparken de mevcut hizmetleri aksatmamaya özen gösterdik” dedi.

Yaptıkları araştırmalar ve tespitler sonucunda ilçelerin en büyük sorununun içme suyu olduğunu belirten Başkan Çakır, “İlçelerimizdeki bu sorunu ortadan kaldırmak için kısa, orta ve uzun vadede planlamalar yaptık. Bu planlamalar çerçevesinde ilk olarak 115 noktada sondaj çalışması gerçekleştirdik. Yine yıpranmış yolları düzelterek, 350 kilometrenin üzerinde asfaltlama çalışmasını tamamladık.

9 ilçemizin kanalizasyon hatlarını, 7 ilçemizin de içme suyu hatlarını baştan sona yenileyeceğiz. İlçelerimizin tamamına yakınında taş ocakları kuracağız. Bunun için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) izinleri alındı. İlçelerimize kültür ve spor merkezleri yapacağız. Çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere bütün hemşerilerimiz buradan yararlanabilecekler.

Her bölgenin yapısına göre farklı yatırımlar yapacağız. Sorunları aciliyet sırasına göre çözeceğiz. İlçelerimizin sorunlarını çözüp kalkınmasını sağlamak en büyük hedefimizdir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 518
Bu Ay : 2047
Toplam : 2047

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom