Vergi Borcu Yapılandırması %50'ye Ulaşamadı

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, vergi borcu yapılandırmasında henüz yüzde 50 seviyesine ulaşamadıklarını belirtti.

Vergi Borcu Yapılandırması %50'ye Ulaşamadı Malatya Ekonomi

Poyraz,” 6552 sayılı torba yasası denilen borçların yeniden yapılandırmasıyla ilgili başvuru 1 Aralık’ta sona erecekti. Bakanlar Kurulu yetkisini kullanarak bir ay uzattı. Kasım ayı sonuna doğru müracaatlar artmıştı ancak bir ay süre uzatılınca bu ara başvuru yavaşladı. Ancak ay sonuna doğru yine yoğunluk kazanacağını düşünüyoruz. Hedef kitlemiz yaklaşık 73 bin civarında başvuru almaktı. Geçtiğimiz Salı günü rakamlarına göre yaklaşık 34 bin civarında başvuru yapılmış. Bu da yüzde 40 civarına tekabül ediyor. Yani yüzde 50’lere ulaşamadık daha” ifadelerini kullandı.

“Tutar anlamında da 362 milyon TL borcu yapılandırmayı hedeflemiştik” diyen Poyraz, “Geçtiğimiz Salı gününe kadar 175 milyon TL vergi borcu yapılandırılmış. O da yüzde 43-44 civarında. Ay sonuna kadar yüzde 60’lar seviyesine ulaşacağımızı ümit ediyorum. Bu sadece Malatya’da değil. Türkiye genelinde de oranlar bu seviyede” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom