10 Aralık Türkiye Gündemi

10 Aralık Türkiye gündemi.

10 Aralık Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programı
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 12.00’de MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı kabul edecek, saat 19.00’da Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Stratejileri Sempozyumu galası ve Türkiye Petrolleri 60. yıl resepsiyonuna katılacak.

TBMM Başkanı Çiçek’in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 09.30’da 5. Din Şurası’na katılacak.

TBMM gündemi
- TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu, saat 11.00’de toplanacak.
- MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, saat 11.00’de basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber, Kenya Parlamentosu Finans, Planlama ve Ticaret Komisyonu Başkanı Abdul Rahim Dawood başkanlığındaki heyet onuruna saat 12.00’de çalışma yemeği verecek.
- AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, saat 12.00’de basın toplantısı düzenleyecek.
- TBMM Genel Kurulu saat 13.00’te toplanacak.
- AB Uyum Komisyonu, Dışişleri Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu, saat 13.30’da Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri ve heyeti için çalışma yemeği verecek.
- Sanayi Komisyonu Başkanı İbrahim Mazıcıoğlu, saat 14.15’de Kenya Parlamentosu Finans, Planlama ve Ticaret Komisyonu Başkanı Abdul Rahim Dawood başkanlığındaki heyet ile görüşecek.
- CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, saat 14.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- Bayındırlık Komisyonu Başkanı Oya Eronat, saat 15.30’da Kenya Parlamentosu Finans, Planlama ve Ticaret Komisyonu Başkanı Abdul Rahim Dawood başkanlığındaki heyet ile görüşecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, saat 09.15’te Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü, Sosyalistler ve Demokratlar İlerici İttifakı (S&D) Üyesi Kati Piri’yi kabul edecek.
- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara’da saat 10.00’da Sheraton Otel’deki “Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Geliştirilmesi Projesi”nin kapanış törenine katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, saat 10.00’da Ankara Meyra Palace Hotel’de düzenlenecek olan “Yaşlı Hakları Konferansı”na katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 14.00’te Ankara’da Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Stratejileri Konferansı’na katılacak.
- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, saat 18.30’da Katar Milli Gün Resepsiyonu’na katılacak.
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, saat 10.00’da Ankara’da 3. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’ne katılacak.

Siyasi partilerin programı
- Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, saat 10.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, saat 10.00’da Parti Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyecek.
- HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş ile Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu üyesi Pınar Akdemir, saat 13.00’te basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Ankara İl Başkanlığı üyeleri, saat 17.30’da basın açıklaması yapacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri, saat 10.30’da CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, saat 11.30’da AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, saat 12.30’da MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, saat 15.45’de Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, saat 16.30’da HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken tarafından kabul edilecek.
- Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, saat 16.00’da “5. Din Şurası” sonuç bildirgesi programına katılacak.
- Türkiye Barolar Birliği ve Karikatürcüler Birliği tarafından saat 19.00’da “Uluslararası İnsan Hakları Karikatür Yarışması” ödül töreni düzenlenecek.
- “Pikolo: Daha İyi Bir Geleceğe Yürümek” ve “Pikolo II: Bir Yaş Daha Büyümek” isimli belgesel filmlerinin Ankara gösterimi ve resepsiyonu, saat 14.30’da yapılacak.
- Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, saat 12.30’da Rusya Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yapacak.
- Ankara’da Genç Memur-Sen üyeleri, saat 12.00’de “Kirlenmiş Milletlere Karşı Birleşmiş Yürekler” isimli eylem düzenleyecek.
- İnsan Hakları İzleme ve Değerlendirme Merkezi üyeleri, saat 14.00’te Anayasa Mahkemesi önünde basın açıklaması yapacak.
- Vardiya Bizde Platformu üyeleri, saat 13.15’te Anayasa Mahkemesi önünde “Adalet Nöbeti” eylemi yapacak.
- Ankara’da Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası üyeleri, saat 11.00’de basın açıklaması yapacak.
- Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sâre Davutoğlu, İstanbul’da saat 13.00’te Samandıra Kültür Merkezi’nde Sancaktepe Engelliler Dernek Merkezi ve Parkı’nın açılış törenine katılacak.
- Trident Lance 2014 (TRLE 14) Simülasyon Destekli Komuta Yeri Tatbikatı basın günü, İstanbul’da 08.30-12.30 saatleri arasında 3. Kolordu (NRDC-T) Komutanlığı General Mazlum İSKORA Kışlası’nda gerçekleşecek.
- Alevi dedeleri, Cem Vakfı Başkanı İzzetin Doğan'ın başkanlığında saat 13.00'te Yenibosna Cemevi'nde AİHM'in kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulunacak.
- Beşiktaş Belediyesi tarafından saat 13.00’te Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda düzenlenecek Hamsi Festivali’nde ‘çiğ hamsi yeme yarışı’ yapılacak.
- İstanbul Ülkü Ocakları, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle saat 13.00’te Sultanahmet Meydanı’nda "Doğu Türkistan, Kırım, Suriye ve Türkmeneli'de Yaşanan İnsan Hakları İhlalleri” konulu basın açıklaması düzenleyecek.
- Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, saat 19.00’da Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek Cafesiyaset.com’un 10’uncu kuruluş yıl dönümü etkinliğine katılacak.
- Beykoz Belediyesi ve PATİKA Doğa ve Yaşama Saygı Derneği işbirliği ile düzenlenen “Sokaklardaki Pati İzleri Fotoğraf Yarışması” ödül töreni, saat 19.00’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
- Antalya’da Konyaaltı Sahili Proje Yarışması’nın sonuçları, saat 17.00’de ASAT Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantı ile kamuoyuna açıklanacak.
- Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Washington State Üniversitesi İşletme Fakültesi işbirliğinde organize edilen “Uluslararası Antalya Ağırlama, Turizm ve Seyahat Araştırma Konferansı”, Porto Bello Otel’de gerçekleştirilecek.
- Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi, saat 14.00’te Olbia B Salonu’nda "Türkiye’nin Yenilenebilir Enerji Alternatifleri" konulu panel düzenleyecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ
-----------------------------
- Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, saat 10.30’da 2015 yılı para ve kur politikasıyla ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

SPOR GÜNDEMİ
----------------------------
- Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Biliç, saat 16.00’da Nevzat Demir Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyecek. Saat 17.00’de yapılacak son antrenmanın ise ilk 15 dakikası basına açık olacak.
- Tottenham Teknik Direktörü Mauricio Pochettino, saat 17.45’te Olimpiyat Stadı’nda basın toplantısı düzenleyecek. Saat 18.45’te yapılacak son antrenmanın ilk 15 dakikası basına açık olacak.
- Trabzonspor, saat 11.30’da özel uçakla Polonya’ya gidecek. Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, akşam saat 19.30’da Pepsi Arena’da basın toplantısı düzenleyecek. Saat 20.00’de yapılacak son antrenmanın ise ilk 15 dakikası basına açık olacak.
- Legia Warşova Teknik Direktörü Hennig Berg, Trabzonspor ile maçın oynanacağı Pepsi Arena Stadı’nda saat 17.15’de basın toplantısı yapacak. Saat 18.00’de yapılacak antrenmanın ilk 15 dakikası basına açık olacak.
- Galatasaray Spor Kulübü’nün Aralık ayı Olağan Divan Toplantısı, saat 13.30'da Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.
- Vodafone Arena'da başlayacak olan çatı inşaatı için saat 10.30'da Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla kurban kesilecek.
- Ziraat Türkiye Kupası Grup 1. maçında saat 18.00’de Bursaspor ile Mersin İdmanyurdu takımları karşı karşıya gelecek.
- Basketbol Erkekler Chelleng Kupası Grup maçında saat 19.00’da Usak Sportif ile BC Enisey (Rusya) takımları Uşak’ta karşı karşıya gelecek.
- Kadınlar Basketbol Şampiyonlar Ligi Grup maçında Türk takımlarının programı şöyle:
19.00 Nadezhda Orenburg (Rusya) - Kayseri Kaskispor
20.00 Galatasaray Odeabank - CSU Alba Lulia (Romanya)
- Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak’ın katılacağı moderatörlüğünü Bahadır Çokişler’in yapacağı Bağcılar Belediyesi Spor Söyleşileri Programı saat19.00’da başlayacak.
- Fenerbahçe, Sivasspor maçı hazırlıklarını saat 11.00’de 20 dakikası basına açık antrenmanla sürdürecek.
- Galatasaray, T. Konyaspor maçı hazırlıklarına ara vermeden devam edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 882
Bu Ay : 3366
Toplam : 3366

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom