RIŞVAN-DER Genel Kurul Yaptı

Malatya Rışvan Derneği (RIŞVAN-DER) Genel kurul yaptı. Kuruluşundan beri derneğin başkanlığını yürütem Topsöğüt Eski Belediye Başkanı ve kaat önderi İsmet Çelik, görevi Mehmet Haskul’a bıraktı.

RIŞVAN-DER Genel Kurul Yaptı Malatya Kültür-Sanat

Malatya Rışvan Derneği  (RIŞVAN-DER) genel kurul yaptı. Kuruluşundan beri derneğin başkanlığını yürütem  Topsöğüt Eski Belediye Başkanı ve kaat önderi İsmet Çelik, görevi Mehmet Haskul’a bıraktı.

RIŞVAN-DER  Kongresi, geçtiğimiz pazar günü  Miraç İş Merkzezindeki  toplantı salonunda,   kalabalık bir topluluğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Malatya RIŞVAN-DER derneği kurucu başkanı  İsmet Çelik   açılış konuşmasını yaparak kongreyi başlattı.

 Altı yıldan bu yana başkanlık yapan İsmet Çelik  yaptığı konuşmada “Derneğimiz temelde bir akraba topluluğundan oluşuyor. Altı yıldır faaliyet gösteriyor. Bu dernek sayesinde Rişvan Topluluğunun tanıtımı  yapıldı ve varlığı anlatıldı. Derneği gençleştirmek istedik. Benden sonraki adayımız  Mehmet Haskul Beyle devam edeceğiz.  Biz kurucular ve daynışma  grubu olarak her türlü desteğimizi toplumumuza ve derneğimize vermeye devam edeceğiz”. Dedi.

Malatya’ın kanaat öderi Ramazan Keskin “ Birşeyler yapmak zordur. Bu temeli atan arkadaşlar ciddi işler yaptılar. Bugün meyvesi olan ağaca çıkılmıştır. Bu toplum hakettiği yere gelecektir.” İfadesini kullandı.

Mahalli İdareler denetçisi Ramaran Karaca “Günümüz STK ları toplumda iyiliği emreden, kötülüğü nehyeden yönlerini daha da geliştirmelidir” diyerek başarılar diledi.

Ali Ekinci yaptığı selamlama konuşmasında” Güzel işler yapıldıkça destek olmaya devam edeceğiz” diyerek yeni yönetime başarılar diledi.

Mustaf Karaman,  Ali Dağdelen,  İbrahim Aslan, Hasan Göğüs ve diğer katılımcılar selamlama kouşması yaptılar.

Yapılan  Genel kurulda yeni yönetim seçildi ve dernek başkanlığına iş adamı ,mehmet Haskul oy birliği ile seçildi.

 Başkan Haskul ; genel kurula hitaben yaptığı konuşmasında , önceki başkan İsmet Çelik ve yönetimine, bugüne kadar yapmış oldukları hizmetten dolayı teşekkür ederek görevi aynı sorumlulukla devam ettireceklerini belirtti.

Başkan Haskul ; “ Ben siyaseti bırakarak geldim. Bundan sonraki süreçte ben ve yönetimim tüm imkanlarımızla ve sizlerin desteği ile üyelerimize, toplumumuza, gençliğimize, kentimize faydalı olacak birçok projeye imza atacağız. Derneğimiz bundan sonra da bir kültür ve sosyal dayanışma merkezi olmaya devam edecektir, “GENÇLİĞİMİZ GELECEĞİMİZDİR” şiarında olacağız, gençlik faaliyetlerini çoğaltacağız, eğitim öğretim süreçlerine ciddi katkılar sunacağız, bu kapsamda gerek orta öğretim gerek üniversiteli gençlerimizin eğitim ve öğretim süreçlerini destekleyecek faaliyetlerde bulunacağız, bu süreci burslar ile taçlandıracağız “diyerek  derneğin yeni rotası hakkında bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 218
Bu Ay : 4584
Toplam : 4584

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom