Kitap Okuyan Bilir Yarışması Yapıldı

Malatya’da Güney Eğitimciler Federasyonu (GÜNEF) ve Malatya Eğitimciler Derneği (MEDER) iş birliği ile ‘Kitap Okuyan Bilir’ adıyla düzenlenen kitap okuma yarışması yapıldı.

Kitap Okuyan Bilir Yarışması Yapıldı Malatya Eğitim

Malatya Eğitimciler Derneği’nden ‘Kitap Okuyan Bilir’ yarışması

Malatya’da Güney Eğitimciler Federasyonu (GÜNEF) ve Malatya Eğitimciler Derneği (MEDER) iş birliği ile ‘Kitap Okuyan Bilir’ adıyla düzenlenen kitap okuma yarışmasına yüzlerce öğrenci katıldı.

İlkokul 2’inci sınıftan lise son sınıf düzeyine kadar 6 ayrı kategoride düzenlenen yarışma sonunda sınavla öğrenciler okudukları kitaplardan test edildi.

Malatya Eğitimciler Derneği Başkanı Ahmet Arkan, “Eğitim sistemimizin kanayan yaralarından biri olan kitap okumamaya bir nebze de olsa çare olmak için MEDER (Malatya Eğitimciler Derneği) olarak girdiğimiz bu yolda Malatya’da binlerce öğrencinin, seviyelerine uygun kitaplar okumalarına vesile olduk. Araştırmacı, girişimci, kendini en iyi ifade eden bireyler ancak bol bol okuyarak yetişir. ‘Okuyan Bilir’ yarışması kitap okumanın azaldığı günlerde öğrencilerimize kitap okuma ve kitap alma alışkanlığı kazandırması açısından önemli bir yarışmadır. Birinci yarışmamızın sonucunda altı kategoride toplam altmış öğrenci ödülü, dokuz öğretmen ödülü olacaktır. Bu yarışmamızın birincisini  yaptığımız bu günlerde ‘ Kitap Okuyan Bilir’ yarışmamızın ikincisinin başvurularını da başlattık.  Yarışmamıza Somali’den gelerek Malatya’da eğitim öğren Somalili öğrenciler de katıldı. Bütün öğrencilerimizi ‘Okuyan Bilir’ yarışmamızın ikincisine de bekliyoruz. Aynı zamanda öğrencilerin teveccühlerine katkıda bulunan velilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür eder sosyal sorumluk içeren eğitim içerikli etkinliklerimizin artarak devam edeceğini bildiririm.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 673
Bu Ay : 7470
Toplam : 7470

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom