Başkanlar Malatya'da Buluştu

Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nin 25. Yıl kuruluş dönümü nedeniyle düzenlenecek etkinlikler için çok sayıda basın meslek kuruluşu yöneticisi Malatya’ya geldi.

Başkanlar Malatya'da Buluştu Malatya Haber

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Doğu Anadolu Gazeteciler Gazeteciler Federasyonu Genel Bakanı Feridun Fazı Özsoy, Medya İhtisas Gazeteciler Federasyonu ve Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Muhabirleri Derneği Başkanı Kenan Macit, Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Talat Akay, Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Sinan Tunç, Uluslararası Çevre Gazetecileri Derneği Genel Başkanı Osman Akkuş ile birlikte Şanlıurfa, Elazığ, Muş, Erzurum, Bitlis, Bingöl, Ardahan, Kars, Konya, Ağrı, Kırşehir, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanları Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nin 25. yıl kuruluş yıldönümü nedeniyle Malatya’ya geldiler.

Konuk gazetecilere Dede Korkut Parkı’nda Yeşilyurt Belediyesi tarafından verilen yemeğe Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman ile konuk gazeteci meslek kuruluşu temsilcileri katıldı.

Vali Süleyman Kamçı, “Türkiye’mizin sesi burada. Gazeteciler Cemiyetimizin 25. Yıl kutlaması nedeniyle başta konfederasyon, federasyon başkanlarımız olmak üzere cemiyetlerimizin değişik il başkanları ilimize geldiler. Onlarla birlikte olduğumuz için mutluyuz” dedi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, “Biz de Malatya gibi güzide bir kentimizde olmaktan dolayı mutlu oluyoruz. Sevgiyi Haydar Karaduman büyüğümüz biz yıllardır beraberiz. Gazeteciler Federasyonunun örgütlenmesinden bu yana, hem de konfederasyonumuzun örgütlenmesinden beri kendisi bizimle birlikteydi. Konfederasyonumuzda şuanda 82 tane meslek örgütü var. Haydar Karaduman da konfederasyonumuzun genel bakan yardımcılığı görevini üstlendi. Türkiye’nin en büyük çatı örgütlenmesine verdiği destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ne ne mutlu nice 25. Yıllara diyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Başkanlarımızı Malatya’da görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduk. Yerel basınımızın tüm temsilcilerinin Malatya’da olduğunu görüyoruz. Yerel yönetim olarak Malatya Gazeteciler Cemiyetimiz ile iyi bir diyalog içerisindeyiz, basına her zaman önem veriyoruz. Çünkü basın halk ile aramızda bir köprü konumunda. İletişim noktasında, eksikliklerimiz konusunda basından istifade ediyoruz” dedi.
Çakır, gazeteci meslek kuruluşu öneticilerini yaz aylarında özellikle Kayısı Festivali’nde ağırlamak istediklerini söyleyerek, gerçekleştirilecek böyle bir organizasyona destek vereceklerini ifade etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, “Sizleri Malatya’da misafir etmek bizim için büyük bir onurdur. İnşallah yaz aylarında sizleri tekrar Malatya’da ağırlamak ve Malatya’nın bütün güzellikleri ile sizleri buluşturmak ive misafir etmek istiyoruz. Gazeteciler Cemiyet’imizin bu 25. Yılının Malatya’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Haydar ağabeyimiz, hepimizin ağabeyi ve büyüğümüz, gazetecilerimizin duayeni” dedi.

Konuk gazeteci meslek kuruluşu yöneticileri ile Vali Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat bir süre sohbet ettiler.

Bu arada, konuk gazeteci meslek kuruluşu yöneticileri Malatya içme suyu kaynağı olan Gündüzbey Kaptaj Tesislerinide gezdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 269
Bu Ay : 6353
Toplam : 6353

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom