Dostluk Maçı 3-3 Berabere

Malatya'da, Engelliler Günü kutlamaları çerçevesinde, şöhretler karması ile engelli sporcular dostluk maçı oynadı.

Dostluk Maçı  3-3 Berabere Malatya Spor

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) ve Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Malatya Şubesi'nin ortaklaşa Ayyyıldız Halı Saha'da düzenlediği organizasyon kapsamında, Malatya şöhretler karması ile Malatya Bedensel Engelliler Spor Kulübü ve Ayyıldız Ampute Takımı'ndan oluşan karma, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlamaları çerçevesinde dostluk maçı oynadı.
Dostluk maçı öncesi gazetecilere açıklamada bulunan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mini bir futbol turnuvası düzenledik. Spor taban birliklerimizin temsilcileri bu organizasyona destek verdiler" dedi.

Dağdelen, herkesin bir engelli adayı olduğunu kaydederek, "Kimin, ne zaman engelli olacağını bilme şansı yoktur. O nedenle bizlerde kendimize birere engelli gibi davranarak, arkadaşlarımızla birlikte olmak istedik. Bugüne kadar hep engelli sporcularımızın yanında olduk, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir ise, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün anlamlı bir organizasyona imza attığını belirterek, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
ASGD Yönetim Kurulu Üyesi ve 1932 Malatya Gücü Spor Kulübü Başkanı Aziz Yiğit de, ASGD olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini dile getirerek, her türlü yararlı faaliyetin içerisinde olduklarını ve bundan sonrada olmaya devam edeceklerini söyledi.

İki takımın kaptanlarına çiçek takdiminin ardından dostluk karşılaşması, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen ve MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir'in başlama vuruşuyla başladı. Mücadele, 3-3 berabere sonuçlandı.

Müsabakanın ardından iki takım oyuncularına, madalya ve teşekkür belgesi verildi.

Dostluk müsabakasını Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen, Tesisler Şube Müdürü Ahmet Yücel, Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Malatya Şube Başkanı Nihat Bayındır, ASGD Yönetim Kurulu Üyesi ve 1932 Malatya Gücü Spor Kulübü Başkanı Aziz Yiğit, Malatya Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Şahin Aydın, Ayyıldız Ampute Spor Kulübü Başkanı Ali Karaoğlan ile spor taban birliklerinin temsilcileri de izledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 731
Bu Ay : 5925
Toplam : 5925

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom