Sosyal Hayatta Aktif Olun

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yatılı kalan öğrencilerle bir araya geldi.

Sosyal Hayatta Aktif Olun Malatya Eğitim

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yatılı kalan öğrencilerle öğlen yemeğinde bir araya geldi. Öğrencilerle birlikte öğlen yemeği yiyen Başkan Çakır’a okul yönetimi tarafından desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

3 Aralık Çarşamba günü Malatya Anadolu Lisesi yemekhanesinde gerçekleşen programda, Malatya Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sıtkı Aydın kısa bir konuşma yaptı. Millete karşı büyük bir sorumlulukları olduğunu belirten Okul Müdürü Sıtkı Aydın, “Bu bilinçle bizlere emanet edilen çocuklarımıza en iyi şekilde eğitim vermek için çalışıyoruz. Bu eğitim yuvasının ayakta kalması ve daha iyi yerlere gelmesinde siz değerli yöneticilerimizin katkıları çok önemlidir. Her fırsatta bizlerin yanında olan sayın başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Öğrencilere karşı kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise eğitimin önemine değinerek, “Bizler çok zor şartlarda eğitim gördük. Sizin şartlarınız da kolay değil ama günümüz şartlarını düşünerek daha çok gayret etmeniz gerekiyor. Gelecekte toplumun farklı kademelerinde yer alarak bu devlete ve millete hizmet edeceksiniz. Aldığınız eğitimin gereğini yapmanız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Öğrencilere eğitimin yanı sıra sosyal yönden de aktif olmaları yönünde nasihatlarda bulunan Çakır, “Ama sosyal yönden aktif olurken, internete de esir olmamanız gerekiyor. Her dönemin sıkıntısı var. Zamanımızın en büyük sıkıntılarından birisi kötü alışkınlıklardır. Sizler bu kötü alışkanlıklardan uzak duran hatta onunla mücadele eden bir ruha sahip olmalısınız. Sosyal medyanın zararlı yönlerinden, tuzaklarından uzak durmamız gerekiyor. Onun bizi değil, bizim onu yönlendirmemiz gerekiyor. Sosyal medyanın faydalı yönlerini alalım” dedi.

Konuşmaların ardından İmam Hatip Lisesi Müdürü Sıtkı Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a okula yapmış olduğu katkılardan dolayı bir teşekkür plaketi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom