Sosyal Hizmetler Teknikerleri İş İstiyor

Sosyal Hizmet Teknikeri Mehmet Gür, sosyal hizmetler teknikerlerinin iş istediğini bildirdi.

Sosyal Hizmetler Teknikerleri İş İstiyor Malatya Haber

Mehmet Gür, kendisi gibi mağdur olan sosyal hizmetler teknikerleri ile birlikte yaptığı basın açıklamasında, “O kadar çok sosyal hizmeti alınırken neden bunların yanına teknikerlerin alınmaması ve bu bölümü okuyan on binlerce öğrencinin atamaları yapılmaması ve mezunların her geçen gün artmasına rağmen halen bir atama söz konusu olmamıştır” dedi.

“Geçen Kasım ayında bilindiği üzere ÖSYM KPSS tercih kılavuzu yayınlandı. Fakat sosyal hizmetler ön lisans mezunlarına yer verilmediğini gördük. Tüm kurumlarda olduğu gibi her zaman yardımcılara ihtiyaç duyulmuş ve duyulmaya da devam ediyor. Örneğin bir iş yeri açtığınızda bile sadece müdüriyetle işlerin yürütülmesi zor ve işlerin uzun zaman alması kaçınılmaz bir durumdur. Bunları düşünerekten sosyal hizmetlerin kolları uzun olduğundan sadece uzmanlarla yapılacak bir işin olmadığını ve teknikerlere yani yardımcılara ihtiyaç vardır. Biz teknikerler olarak bizim işlerimizi özel çalışanlar ve kendi bölümü olmayan insanların buralarda çalışmaları ne kadar verimli olabilir ki? “ diye Soran Gür, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Onlar sosyal hizmetin amacı ne olduğunu bilmeden okumadan bu işleri yapıyorlar. Tekrardan örnek verilirse sosyal hizmet uzmanı bir konferansa katılacak ve aynı zamanda da diğer işlerine de yetişmelidir. İşte burada bizler yani sosyal hizmet teknikerleri devreye gireceğiz. Eski adıyla köye gidip rapor tutulması lazım. Aynı işe bir arada gidemeyeceğine göre bu raporu bizlerin hazırlaması gerekir. Özel çalışanlar mı yapacak bunlar nasıl rapor tutacağını bilemeden eksik bilgi ile geri gelecekler. Çünkü bunlar bu meslek hakkında çok fazla bilgi ve donanıma sahip değiller. Biz buradan tüm yetkililere sesleniyoruz. Bazı milletvekilleri bu sese kulak verse de yeterli olmuyor. 28 bin mezun hala kara kara düşünmektedir."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 34
Bu Ay : 7671
Toplam : 7671

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom