Akın'dan Sağlık Müdürlüğü'ne Ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, Malatya’yı sağlık turizminin merkezi yapacaklarını bildirdi.

Akın'dan Sağlık Müdürlüğü'ne Ziyaret Malatya Haber

İl Sağlık Müdürü Nail Umay’ı, parti yöneticileriyle birlikte ziyaret eden ve çalışmalar hakkında bilgi alan AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, “Talepler ve ihtiyaçları öğrenmek için buradayız. Talep ve ihtiyaçları karşılamanın yanı sıra sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması için de her türlü çabamız sürüyor” diyerek, Malatya’yı sağlık turizminin merkezi yapacaklarını bildirdi.

Bu arada, Sağlık Bakanlığı’nın iş adamları için, “Ambulans al, anne veya babanın ismini yazdır” kampanyası olduğunu duyan Milletvekili Akın, “Doğanşehir İlçesi Erkenek 112 istasyonu personel ve ambulans azlığı nedeniyle kapatılacağını duyan Doğanşehir belediye başkanımız Vahap Küçük, 112 istasyonunun kapattırmamış “ diyerek, oğlu iş adamı olan başkan Vahap Küçük’ü telefonla aradı. 

Cemal Akın, “Sayın Başkanım, hali vakti yerinde olan kardeşlerimiz, anne, babı veya kendi ismini yazdırıp ambulans bağışlıyorlarmış, başka illerde. Doğanşehir belediye başkanımıza bu talebimizi ulaştırırsan, hayırsever başkanımız bu talebi karşılar dediler. Onun için telefonla sizi aradım. İnşallah bir ambulans bağışınızı bekliyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürü Nail Umay ise, “En temel ihtiyacımız 112’ye ambulans ve 112 personelidir. 17 ambulansa ihtiyacımız var” şeklinde konusarak, kadın doğum ve çocukta uzman hekime, yardımcı sağlık personeline ihtiyaç olduğunu bildirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 6806
Toplam : 6806

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom