Boyraz'dan Ticaret Borsasına Ziyaret

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Boyraz, Torba Yasasından dolayı yapılandırma için beklenilen hedefin altında kalındığını ve başvuru oranını yüzde 35 civarında kaldığını söyledi.

Boyraz'dan Ticaret Borsasına Ziyaret Malatya Haber

Vergi Dairesi Başkanı Yunus Boyraz, Ticaret Borsası Başkanı Gürsey Özbey’i ziyaret etti. Özbey, ziyaret için teşekkür ederek, Torba Yasası’ndaki yapılandırma ile ilgili görüş alışverişinde bulunacaklarını söyleyerek, Malatya’daki görevinde başarılar diledi.

Vergi Dairesi Başkanı Yunus Boyraz da, iadeyi ziyarette bulunduğunu belirterek, “Torba Yasasındaki yapılandırma bizi yakından ilgilendiriyor. Bu konuda süre uzatılacak mı, kamuoyunun merakla beklediği bir konu. Sürenin uzatılmasına yönelik şuana kadar bize gelmiş bir duyum yok. 1 Aralık Pazartesi günü son gün. Kendimizi kışa hazırlıyoruz, yaz çıkarsa bahtımıza, böyle bir söz var. 1 Aralık Pazartesi günü bitecekmiş gibi biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bakanlar Kurulu’nun 1 ay süre uzatma yetkisi var, ama bu yetkiyi kullanacak mı bilemiyoruz.

Yasadan dolayı başvurular istediğimiz noktaya gelmedi, şuan itibariyle hedeflediğimiz rakamın yüzde 35-40 aralığına ulaştık. Buda yeterli bir başvuru sayısı değil. Biz elimizden gelen tüm çalışmaları yaptık. İlçe gezileri yaptık, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettik, bilgilendirmede bulunduk, hatta 10 bine yakın mükellefimizi telefonla aradık. Son günlerde bir yoğunluk var, ancak ben yeterli başvuruya ulaşacağımızı düşünmüyorum. Belki süre uzarsa yüzde 60-70’lere çıkabilirmiyiz diye düşünüyorum.

Biz artık akşam 1 saat mesaiye devam ediyoruz, Cumartesi-Pazar çalıştık. Bu haftada Cumartesi-Pazar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Borsa Başkanımıza teşekkür ediyorum çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 46
Bu Ay : 3490
Toplam : 3490

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom