Hayvancılık Geliştirme Toplantısı

Malatya’nın Akçadağ İlçesi’nde hayvancılığı geliştirme ve teşvikleri anlatma toplantısı yapıldı.

Hayvancılık Geliştirme Toplantısı Malatya İlçe

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mekselin Yıldız, yaptığı konuşmada, “Şimdi özellikle koyun keçi birliği başkanı arkadaşımız İhsan bey, hayvancılık ve teşviklerle ilgili bilgi verecek. Özellikle bilgi ve yazı konusunda veterinere gidip soru sorabilirsiniz. Bizim buradaki veterinerin görevi bu zaten. Yani küpe yapıyor, aşı yapıyor ama bu görevlerinden bir tanesi de yetiştiricileri bilgilendirmektir” dedi.

Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Alibey Varlık ise, "Önemli olan, çobanlık kursu olsun, çobanların sorunları olsun, yaylaların durumu olsun, birlik başkanımızın bir çok çalışması olduğunu biliyoruz. Beraber yaptığımız çalışmalarımızda var. Birbirini tamamlayan kurumlar olarak birlikte hareket ediyor yakinen çalışmaları takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın da, “Bu gibi toplantıları biz bütün ilçelerimizde yapıyoruz. Bu toplantıyı yapmamızın asıl amacı yetiştiricilerimizle birebir sorunları tartışmak, Bakanlığımızın verdiği, yüzde 50 inşaat desteği, yüzde 80 koç desteklerin anlatılması, yine buna bağlı olarak çobanlık projesiyle alakalı tekrardan eğitime katılmaları güncelleme ile alakalı bilgilendirmektir. Biliyorsunuz dilekçe ve güncellemenin son iki günü kaldı. Dilekçe vermeyen güncellemeyen yaptırmayan varsa kesinlikle yaptırsın. Yoksa 2014 yılı bu seneki destekten faydalanamaz. Onun için herkes birbirini uyarsın yardımcı olsun. Herhangi bir kurumdan talebiniz olup dilekçe sunduğunuzda sözlü yerine bunu yazılıda ifade etmeniz gerekiyor“ dedi.

Ayrıca toplantıda yetiştiriciler su yol elektrik ve bir çok konuda yardım ve destek talep ettiler.

Toplantıya birlik teknik elemanları ve yetiştiriciler katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 613
Bu Ay : 8672
Toplam : 8672

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom