Esnaf, Esnaflığını Yapmalıdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Esnaf, esnaflığını yapmalıdır" dedi.

Esnaf, Esnaflığını Yapmalıdır Malatya Siyaset

Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Esnaf gerektiğinde asker, polis, alperen, mahallenin bekçisidir' açıklaması ile 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile ilgili haberlere yayın yasağı getirilmesini değerlendirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Esnaf gerektiğinde asker, polis, alperen, mahallenin bekçisidir' açıklaması hakkında bir değerlendirmede bulunan Ağbaba, "Bizim geleneğimizde ve kültürümüzde esnaf, o mahallenin her şeyi demektir. Esnaf, hem o mahallenin ağabeyi hem de büyüğü demek ama Ali İsmail Korkmaz'ın duruşmasının yapıldığı gün böyle bir demecin verilmesi talihsizliktir. Biz esnafın, esnaflık yapmasını ve para kazanmasını istiyoruz.

Alışveriş merkezlerinin arttığı bir dönemde bunu söylemenin bir anlamı var mı? Bir taraftan esnafı yok edeceksiniz, bir taraftan da 'Esnaf gerektiğinde asker, polis ve hakimdir' diyeceksiniz. Esnaf, esnaflığını yapmalıdır" ifadelerini kullandı.
Ağbaba, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile ilgili haberlere yayın yasağı getirilmesi hakkında da açıklamalarda bulundu.

Yasağı tanımadıklarını dile getiren Ağbaba, şunları söyledi: "Türkiye'de hırsızlık yapmak serbest, yargılanmak yasak. Türkiye'de yolsuzluk yapmak serbest, yayınlanması yasak. İşin özeti budur. 17-25 Aralık sonrası maalesef dünyada komik duruma düşen bir ülke konumuna geldik. Yargının tamamen siyasallaştığı ve emir alarak görev yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Yargıya hiç kimsenin güveni kalmadı. Artık bu anlamda Meclis'te de kimsenin güveni kalmıyor. Meclis, ne gizliyor, neyi gizlemeye çalışıyorsa yayın yasağı koyuyor. Aslında gizlemeye çalıştığı şey; hırsızlık ve yolsuzluktur. Bu yayın yasağının bir anlamı da şudur; hırsızlık tescil edildi, onaylandı. Eğer siz buna yayın yasağı getiriyorsanız, kirli işlerin olduğunu kabul ediyorsunuz. Biz bu yasağı tanımıyoruz."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 621
Bu Ay : 8680
Toplam : 8680

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom