Yeni Başkan Yusuf Sürücü Oldu

Malatya Çağdaş Avukatlar Derneği, olağan kongresini gerçekleştirdi.

Yeni Başkan Yusuf Sürücü Oldu Malatya Haber

Yapılan kongrede yeni yönetim kurulu oluştu. Malatya Çağdaş Avukatlar Dernek Başkanı Yusuf Sürücü, derneklerinin eşitlik ve özgürlükten yana olan, hukukun üstünlüğüne, adalete, insan hak ve özgürlüklerine, barışa, kardeşliğe, çoğulcu demokrasiye, demokratik cumhuriyete inanan bir yapıda olduğunu söyledi. Sürücü, derneklerinin bu anlayışa yürekten bağlılık gösteren avukatlarca kurulan bir sivil toplum örgütü olduğunu belirterek, “Temel amacımız; insan hak ve özgürlüklerini güvence altına alarak, insan onuruna yaraşan ve hukukun üstünlüğüne dayalı olan özgür bireylerden oluşan bir toplumsal düzen kurulmasına katkıda bulunmaktır. Bireyin özgür gelişimini, özgür toplumun inşası için olmazsa olmaz kural kabul eden derneğimiz, bütün çalışmalarında insanın insan olmaktan kaynaklanan bürün hak ve özgürlüklerini, doğa/çevre hakkı ile birlikte ele almayı bir ilke olarak kabul etmektedir. Ülkemizde yaygın olarak ihlal edilen başta kadın ve çocuk hakları olmak üzere, çevre hakkı, düşünce ve örgütlenme hakkına aykırı uygulama ve düzenlemelerin karşısında mücadele etmek derneğimizin temel amaçlarındandır. Özgür bireylerden oluşan adalet duygusunun egemen olacağı bir toplum düzeninin bu şekilde kurulacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hukukun temel ilkelerine olan bağlılıkla ülke, toplum sorunlarının hukuk ve adalet içerisinde çözülmesi için adım atacak olan sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket etmeyi de ilke olarak kabul ettiğini söyleyen Yusuf Sürücü, bu anlamda başta yaşam hakkı olmak üzere düşünce, inanç, kültür, eğitim, sağlık, örgütlenme gibi hak özgürlüklere sahip olma ve onlardan yararlanma için verilecek olan mücadelede yer alacaklarını belirtti. Sürücü, daha sonra özetle şunları belirtti:

“Haksızlığa uğrayan, hukuksal hakları ihlal edilen, farklı muameleye tabi tutulan, ezilen, hor görülen, yok sayılan, dışlanan bütün toplum kesimleri ve bireylerin hakkını ve hukukunu korumak için mücadele edecektir. Sıkça yapılan ve hukukun temel ilkelerini gözetmeyen, hukuk devleti anlayışına aykırı yasa ve yönetmelik değişiklikleri, bürokraside yanlı atama ve partizan kadrolaşmalar, gelir dağılımındaki gittikçe artan adaletsizlikler, ülke içinde yaşanan şiddet ortamı ve komşularımızla olan sorunlar ülkemizin geleceği hakkındaki kaygılarımızı arttırmaktadır. Bütün bu olumsuz gelişmeler hukuk devletine, demokrasiye, barış ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunu göstermektedir. Derneğimiz bu anlayış ve sorumluluk içinde hareket edecektir.”
Sürücü, dernek yönetiminin şu şekilde şekillendiğini belirtti:”Yusuf Sürücü, Ömür Pehlivan, Tayfun Çakır, Zeliha Genç, Didem Canbay Kaya, Kenan Bakça ve Emircan Eren.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 259
Bu Ay : 2803
Toplam : 2803

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom