Sokak Köpekleri İçin Çalışma Başlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ilk etapta 6 ilçeyi kapsayan “Sahipsiz Sokak Hayvanlarını Kısırlaştır, Aşıla, Yerinde Yaşat” projesine start verildi.

Sokak Köpekleri İçin Çalışma Başlatıldı Malatya Haber

Mobil Kısırlaştırma Aracı’yla yapılan çalışma kapsamında toplam 6 ilçede 650 sokak köpeğinin kısırlaştırılıp aşılanması hedefleniyor. 

Darende İlçesinde başlatılan projeyle ilgili bilgi veren Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Veteriner Şube Müdürü Sami Altaş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın talimatlarıyla ilçelerde sokak hayvanları ile ilgili çalışma başlattık” dedi. 

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereklerine göre işlem yaptıklarını kaydeden Altaş, “Tespit ettiğimiz sokak hayvanları ile ilgili sorunu olan 6 ilçemizde bu çalışmayı hizmet alımı şeklinde yapmaktayız. Yetkili firma bu hayvanları toplayıp kısırlaştırıyor, kuduz aşılarını yapıyor ve işaretleyip, kulak küpelerini takarak tekrar alındıkları ortama bırakıyor. Bu çalışmamız 650 sokak hayvanı için yapılmaktadır” açıklamasında bulundu.

Projeyle ilgili olarak teşekkürlerini dile getiren Darende Belediye Başkan Vekili Durmuş Doğan, “Sahipsiz Sokak Hayvanlarını Kısırlaştır, Aşıla, Yerinde Yaşat projesine Darende Belediyesi olarak destek veriyoruz. Sokak hayvanlarının kimseye zarar vermemesi için yapılan bir çalışma. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır olmak üzere projeye emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Projenin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 237
Bu Ay : 4666
Toplam : 4666

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom