Spor Camiasından Kulübe Destek

Malatya spor camiası, ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Yeni Malatyaspor'un haklarının korunması için 'tek ses, tek yürek' olacaklarını deklare ettiler.

Spor Camiasından Kulübe Destek Malatya Spor

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısında, Malatya spor camiasını oluşturan sivil toplum kuruluşları ve Malatya’da yayın yapan tv ve gazetelerin spor birimleri ortak bir bildiri yayınlayarak, 2. ligde şampiyonluk mücadelesi veren Yeni Malatyaspor’un haklarının korunması gerektiğini belirtti. Şehrin ileri gelenlerine çağrıda bulunan kurumlar, Pendik camiasını da kınadı.

Ortak basın toplantısında konuşan ASGD Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Türel, "Yeni Malatyasporumuz'un Malatya şehri için önemi ve marka değeri büyüktür. Malatyalıları tek çatı altında birleştiren tek ve büyük bir olgudur. Malatyamız'ın kutsalı olduğuna inandığımız Yeni Malatyasporumuz'un şampiyonluk mücadelesi verdiği şu günlerde futbol takımımızın önü belirli çevreler tarafından kesilmek istenmektedir.

Malatya’da sporun tüm unsurları olarak bugün TFF başta olmak üzere tüm Türk spor kamuoyunu en açık şekilde uyardığımızı, hakkımızı her alanda savunacağımızı ve kimsenin bizi sabır testinden geçirmemesi gerektiğini önemle belirtiriz. Malatya takımlarının maçlarında yapılan hakem hatalarının artık tesadüf olmadığına inandığımızı ve rakip takımların suçlayıcı açıklamalarını en ağır şekliyle kınadığımızı Malatya spor camiasının sesi olarak haykırmak isteriz. Malatyamız'a hak ettiği şampiyonluğu yaşatacaklarına inancımızı hiçbir zaman yitirmediğimiz Yönetim kurulumuzla, teknik heyetimizle ve futbolcularımızla omuz omuza yürüyüşümüz devam edecektir. Bu süreçte;

Malatya’nın mülki anlamda gerçek sahipleri olan Sayın Valimizin, Sayın Belediye Başkanlarımızın ve Sayın Milletvekillerimizin şehirlerinin hakkı ve alın teri gasp edilirken daha fazla aktif rol almaları gerektiğini vurgulamak isteriz. Malatya hiçbir zaman sahipsiz değildir ve olmamalıdır. Sporun kuvvetler birliği olarak, şehrimizin ileri gelenlerinden beklentimiz Yeni Malatyaspor ve diğer takımlarımız için her türlü lobi ve destek girişimlerine bir an önce başlamalarıdır" dedi.

Ortak basın toplantısına; Malatya Amatör Spor Kulüpleri Fedarasyonu, Malatya Gezeteciler ve Televizyoncular Derneği, Anadolu Spor Gazetecileri Malatya Şubesi, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Malatya Şubesi, Malatyaspor Taraftarlar Derneği, Malatyasöz Gazetesi, Bu Sabah Gazetesi, Net Haber Gazetesi, Türkiyem TV, Vuslat TV, Güneş TV, TV Malatya, 44 Malatyaspor Kulübü, Malatya Yeşilyurtspor Kulübü ve 1932 Malatyagücü Kulübü’nün temsilcileri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 219
Bu Ay : 219
Toplam : 219

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom