Mehmet Tümer Güven Tazeledi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Malatya’nın Arapgir İlçe kongresinde başkanlığa tekrar Mehmet Tümer seçildi.

Mehmet Tümer Güven Tazeledi Malatya Siyaset

AK Parti 5. Olağan Kongresine Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Öznur Çalık, TBMM Meclis İdare Amiri Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Mücahit Fındıklı, Cemal Akın, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi Kadın Kolları İl Başkanı Emine Akkurt, Hekimhan İlçe Başkanı Adil Ağcan, Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taşkın, Akçadağ İlçe Başkanı Vahap Yücekaya, Kuluncak İlçe Başkanı Mustafa Mecit ve çok sayıda il yönetiminden partililer katıldı.

Kongrede ilk önce Başkanlık Divanı oluşturuldu. Oluşturulan Divan Başkanlığına Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nuh Boyraz, Divan Başkan Yardımcılığına Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nadir Çalık, Divan Üyeliklerine Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut, İl Sekreterliğinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Aynur Oğuzhan, Battalgazi Belediye Meclis Üyesi Sıdık Özdemir seçildi. Kongrede Milletvekilleri, İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, Arapgir Belediye Başkanı ve İlçe Başkanlığına tek aday olan Mehmet Tümer birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmalarda, AK Parti iktidarında Türkiye’nin her alanda büyüdüğü, ekonominin bir istikrara kavuştuğu, insanlara değer verildiği, hak ve özgürlüklerin en üst seviyelere çıkarıldığı vurgulandı. Konuşmacılar, AK parti iktidarlarının 12 yılda yaptıkları icraatları da anlattılar.

Gelen mesajların okunmasının ardından kongre gündemine geçildi. Gündemde bulunan tüm raporlar tek tek onaylandı. Daha sonra seçimlere geçildi. Seçimler sonunda İlçe Başkanlığına Mehmet Tümer seçildi. Yönetim Kuruluna Talip Çelik, Hamit Güldaş, Mustafa Daşik, Zeki Meray, Murat Derinpınar, Abubekir Taş, Mustafa Mengi, Erdoğan Hayaloğlu, Derviş Sarıay, Hüseyin Ege, Canan Özlen, Metin Özmen, Kürşat Güven ve Sevda Kömürcü seçildi.

Malatya İl Kongresi Üst Kurul Delegeliğine ise Mehmet Tümer, Haluk Cömertoğlu, Basri Aknar, İlhami Mengi, M. Metin Bölükbaşı, H. İbrahim Aktaş, Faruk Özan, Vahap Boztepe, Hamit Güldaş, Celal Kızılkaya, Fikri Polat ve Mehmet Bilen seçildi.

Bu arada, Arapgir, Yazıhan, Arguvan ve Darende’de kongre yapan AK Parti’nin diğer ilçelerde yapacağı kongre ve seçim tarihleri şöyle: Doğanyol 23 Kasım, Pütürge 29 Kasım, Hekimhan 30 Kasım, Akçadağ 1 Aralık, Kale 2 Aralık,Yeşilyurt 7 Aralık, Doğanşehir 13 Aralık, Battalgazi 21 Aralık ve İl başkanlığı seçimi 18 Ocak.
Ertelenen Kuluncak ilçe seçim tarihi ise henüz belirlenmedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 600
Bu Ay : 4157
Toplam : 4157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom