Malatya'da İlk Migren Ameliyatı Yapıldı

Malatya'da ilk kez, Devlet Hastanesi’nde migren ameliyatı yapıldı.

Malatya'da İlk Migren Ameliyatı Yapıldı Malatya Yaşam-Sağlık

İzmir’den Malatya'ya gelen 10 yıllık migren hastası Asuman Hanedar, Op. Dr. Çetin Duygu tarafından ameliyat edildi.
Malatya Devlet Hastanesi’nde bir ilk daha gerçekleştirildi. İzmir’den Malatya’ya gelen migren hastası Asuman Hanedar, ameliyat edildi. 2.5 saat süren ve kamera sistemi ile yapılan endoskopik migren ameliyatı Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Duygu tarafından gerçekleştirildi.

Doktor Duygu, yaptığı açıklamada, "İstanbul’ da bir çok ameliyat gerçekleştirdim. Bu ameliyatta başarı oranımız yüzde 85, 90 dır. Malatya’da da bir ilke imza attık” ifadelerini kullandı.

Duygu, "32 yaşında Asuman Hanedar isimli 10 yıllık migren hastası, en çok aç kalamamak, rüzgarlı havada yürüyememek ve ataklarından dolayı dışarı çıkamamaktan şikayetçi. Son yıllarda bilimin gelişmesi ve yeni teknolojiler ışığında geliştirilen yeni yöntemlerle çaresiz denen hastalıklara çözüm bulunabilmektedir” şeklinde konuştu.
Op. Dr. Çetin Duygu, Amerika’da 10 yıldır uygulanmakta olan Endoskopik Migren Ameliyatı ile ülkemizde migren hastalarını tedavi etmeye devam edeceğini, bu vesile ile Malatya'da ilklere imza atacaklarını sözlerine ekledi.
Başarılı geçen ameliyat sonrası ertesi gün taburcu olan hasta Asuman Hanedar ise, kronik migren hastaları için yeni bir yöntem olan Migren ameliyatının Malatya Devlet Hastanesi’nde yapılmasının kendisi için bir dönüm noktası olacağımı söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 716
Bu Ay : 8775
Toplam : 8775

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom