Demek ki Oluyormuş

Kuluncak ilçesinde yaklaşık bir yıldır üretimin yapıldığı bakır ve ahşap işleme atölyesinde toplamda 50 kişinin istihdam edildiği ve atölyelerin 150 bin liralık ciroya ulaştığı kaydedildi

Demek ki Oluyormuş Malatya İlçe

Kuluncak ilçesinde yaklaşık bir yıldır üretimin yapıldığı bakır ve ahşap işleme atölyesinde toplamda 50 kişinin istihdam edildiği ve atölyelerin 150 bin liralık ciroya ulaştığı kaydedildi 

Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu, beraberinde ilçe belediye başkanı Mehmet Boyraz ile birlikte bakır ve ahşap işleme atölyelerini ziyaret ederek, atölyelerde işlenen ürünleri inceledi.

Kaymakam Gündoğdu, ilçede yaklaşık 25 çeşit maden bulunduğunu ve maden işlemeciliğine yönelik çalışmalar neticesinde bakır işlemeciliği ve ahşap işlemeciliği atölyesi üzerine yoğunlaştıklarını dile getirdi.

Bakır işlemeciliği ve ahşap işlemeciliği atölyesine ilçe halkının yoğun talep gösterdiğine işaret eden Kaymakam Hasan Gündoğdu, şunları söyledi: “Yaklaşık 50 bayan atölyelerde bakır ve ahşabı işleyerek üretim yapmaktadır. Bayanların 30 tanesi bakır işleme atölyesinde 20 tanesi de ahşap işleme atölyesinde çalışmaktadır. Atölyelerde işlenen ürünler piyasaya çıktı, atölyede üretim yapan bayanlar da üretim yaptıkları için mutlu. Atölyelerdeki ürünlerin satışından 150 bin liralık ciroya ulaşıldı. Bayanlar atölyelerde meslek öğrenmekte ve öğrendikleri meslek ile gelir elde ederek ailelerine katkı sağlamakta.”

Kaymakam Gündoğdu, atölyelerin yaklaşık bir yıldır faaliyette olduğunu söyleyerek gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtti.

Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz ise, bakır ve ahşap işleme atölyelerinin ilçe halkı için gelir getirici bir faaliyete dönüşmesinin ilçe halkı açısından memnuniyet verici bir gelişme olduğunu kaydetti. Başkan Boyraz, atölyelerde 50 bayanın istihdam edildiğini, bu istihdamın ilçe açısından önemli bir kazanç olduğunu kaydetti.
Kuluncak ilçesinin göç verdiğini anımsatan Boyraz, ilçede gelir getirici yeni iş kollarının açılmasıyla, ilçedeki göçün önüne geçileceğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 68
Bu Ay : 5262
Toplam : 5262

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom