Akın'dan, Başkan Boyraz'a Ziyaret

Malatya’nın Kuluncak İlçesi’nde hayvancılığın geliştirilmesi için çalışmaların başlatıldığı bildirildi.

Akın'dan, Başkan Boyraz'a Ziyaret Malatya İlçe

Malatya ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın ve teknik heyeti Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ziyarette İhsan Akın, “İlçede toplantımız vardı. Başkanımıza da bu arada ziyaret etmek hayırlı olsun dileklerinde bulunmak için buradayız. Tabiki kendiside çok çalışkan bir ağabeyimiz. Geçmişten de tanıyoruz. İnşallah Kuluncak içinde önemli çalışmaları olacağını biliyoruz. Tabi burada tarım ve hayvancılık noktasında da özellikle hayvancıların problemlerinin giderilmesi noktasında da bazı hayvancılarımızın da talepleri olmuştur. Bunlara da kendisi olumlu cevap vermiştir. Halende yetiştiricilerimize su problemleriyle alakalı özellikle yardımcı olduğunu biliyoruz. Ben bu anlamda da kendisine ve büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz ise, “İlçeden yegane göçü durduracak nedenlerden etkenlerden bir tanesi de hayvancılık olduğuna inanan bir kişiyim. Bu yıl bir kuraklık yaşandı. Ben hemen hemen hayvancılık yapılan köylerin tamamına yakın sulak yaptırdım. Bu hayvanlarımızı bir nebzede olsa susuzluktan kurtardık hayvanlarımızı yaz sıcağında bizlerin yaptırdığı suluklarla o sıkıntıyı giderdik. Bu arada önümüzdeki yıllar inşallah Kuluncak da hayvan yetiştiricileri için süt ürünlerini değerlendirmek amacıyla bir tesis kurmak için Ankara'da girişimlerde bulunduk. Kuluncak'da süt ve süt ürünlerinin değerlendirmek amacıyla tesis kurmak için projelerimiz hazır. Ankara ya gideceğim özellikle bizim Kuluncak bölgesinde hayvancılığın canlandırılması amacıyla da gerekli yatırım tesisleri yapacağız. İnşallah ki bunda da inşallah sizlere çok büyük desteğinize ihtiyacım var. Bu nedenle de Kuluncak’a gelişinizi ben gerçekten anlamlı buluyorum” dedi

Ziyaret anısına birlik başkanı İhsan Akın’a Boyraz plaket verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 650
Bu Ay : 1273
Toplam : 1273

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom