Sabri Akın, MAİF'i Değerlendirdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, Çalışma ve İş Kurumu Malatya İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenledikleri ve 3 gün süren 4. Malatya ve İnsan Kaynakları Fuarı (MAİF) değerlendirmesini yaptı.

Sabri Akın, MAİF'i Değerlendirdi Malatya Haber

MAİF’in genel itibari ile firmaların adına gayet verimli geçtiği ve özellikle İş ve Meslek Danışmanlarının ilgi ve alakalarından memnuniyet duyulduğunun ifade edildiğini söyleyen Akın, MAİF’de 3 bin 500 kişinin iş başvurusu yaptığını bildirdi. Akın, bunun karşılığında fuarda işsiz ve işveren görüşmeleri sonrasında işbaşı edenlerin de olduğu dile getirerek, “İstihdam fuarımız Malatya ilimizde istihdama katkıda bulunan 40 firma ve vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile başarılı bir şekilde tamamlanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

MAİF’i yaklaşık 7 bin 500 kişinin ziyaret ettiğini hatırlatan Sabri Akın, fuara katılan firmalara, ziyaretçiler tarafından 360 staj başvurusu yapıldığını da aktardı.

Fuar çalışmasının gelecek yıllarda daha etkin ve etkili bir şekilde planlanması adına katılımcı firmalara memnuniyet anketi düzenlendiğini, genel itibari ile firmalar adına gayet verimli geçtiğini ve özellikle İş ve Meslek Danışmanlarının ilgi ve alakalarından memnuniyet duyulduğunun ifade edildiğini belirten Akın, fuarda ayrıca konferanslar gibi etkinliklerin de yapıldığını hatırlattı.

Nitelikli elemanların iş adamları ile buluşturmak ve işsizlere de iş sağlanması için İşkur danışmanları tarafından bilgi verildiğini söyleyen Sabri Akın, kariyer günleri ile üniversite tercihi yapacaklara da bilgilendirme yapıldığını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 122
Bu Ay : 2606
Toplam : 2606

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom