PKK'nın belini kıran mesaj

ABD Hazine Bakanlığı PKK'nın üst düzey yöneticilerine "Uyuşturucudan kazandığınız kirli paranız asla güvende değil" mesajı verdi

PKK'nın belini kıran mesaj Bölge

ABD Yabancılar Gayrimenkul Kontrol Dairesi'nin terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticilerini 'uluslararası uyuşturucu kaçakçısı' ilan ettiği raporun bir örneği, Türkiye'deki ilgili birimlere gönderildi.
AKŞAM'ın ulaştığı raporda, 'uluslararası uyuşturucu kaçakçısı' olarak tanımlanan PKK'nın üst düzey yöneticileri Murat Karayılan, Ali Rıza Altun ve Zübeyir Aydar'a ilişkin önemli tespitler yer aldı. Raporda, Karayılan, Altun ve Aydar'ın uyuşturucu sevkıyatını nasıl organize ettikleri de ayrıntılı bilgilerle anlatıldı. ABD Hazine Bakanlığı'nın 'Narkoterör' raporunun PKK yöneticilerine ilişkin bölümünde örgüte şu uyarılarda bulunuldu.

- PKK'ya mesajımız açık ve nettir: Suç faaliyetlerinizi siyasi belagatle maskeleyemezsiniz.

- Uyuşturucudan kazandığınız kirli paranız asla güvende değil. Her kim bu parayı saklamaya çalışırsa cezasını çok ağır ödeyecektir.

- Günümüzde PKK hücreleri, Avrupa ülkelerinde bulundukları yerlerde uyuşturucu kaçakçılarını tespit edip onlardan haraç almaktadır.

- PKK örgütü Hollanda'ya giren her eroin sevkıyatından haberdar olup, kaçakçılarla görüşüp, gelen uyuşturucunun değerine göre payına düşen komisyonu almaktadır.

- PKK'nın üst seviye liderlerinden Murat Karayılan, Ali Rıza Altun ve Zübeyir Aydar, uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı ve uyuşturucunun organizasyonunda aktif görev üstlenmişlerdir.

- ABD yargı çerçevesinde bu üç kişinin olabilecek mal varlıklarını dondurmuş olup (ABD'de mal varlıkları FBI ve CIA tarafından araştırılmaktadır) ABD vatandaşlarıyla olabilecek mali ve ticari ilişkileri yasaklamış bulunmaktadır.

- Hatırlatırız ki önemli kişi yasasını ihlal suçunun cezaları çok ağırdır. Uyuşturucu kaçakçısı kişilere yardım edenlere, 30 yıla kadar hapis ve 5 ila 10 milyon dolara kadar para cezası verilmektedir.

- Yabancı uyuşturucu kaçakçıları adlandırılmasında, uluslararası örgütlerin raporları ve Türk yetkililerinin raporlarına göre PKK, geçen zaman içinde, iki defa büyük parti eroin sevkıyatı işine karışmış olup, organizasyonu Avrupa'nın her tarafında yasallaştırma çabaları içerisinde uyuşturucu taşımacılığını bırakıp, Türkiye üzerinden gelen uyuşturucudan vergilendirme usulüyle milyonlarca euro gelir elde etmeye başlamıştır.

24 YILDA 22 TON ESRAR

Emniyet birimleri, kurulduğundan bu yana terör örgütünün uyuşturucu organizasyonlarına ağır darbe indirdi. Polis, 1985 yılından 2009'un ağustos ayına kadar 355 operasyon yaptı. Bu operasyonlarda PKK adına uyuşturucu kaçakçılığı yapan 803 kişi yakalandı, 2 laboratuvar, 22,5 ton esrar, 4 bin 305 kilo morfin, 4 bin 99 kilo eroin, 27 bin ton eroin yapımında kullanılan malzeme ve 5.5 milyon kök hint keneviri ele geçirildi.

Ufuk TÜRKYILMAZ-AKŞAM

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 429
Bu Ay : 1997
Toplam : 1997

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom