Çocuklara Eğitici Seminerler Veriliyor

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çeşitli projeler ile çocuk ve gençler eğitiliyor.

Çocuklara Eğitici Seminerler Veriliyor Malatya Asayiş

 Malatya Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) “Adım Adım Aydınlık Geleceğe” projesi ile dezavantajlı grupların toplumsallaşma sürecine katkıda bulunmak için çocukları eğitime motive etme, eğitimlerine devam etmelerini sağlama, işsiz ve ihtiyaç sahiplerinin meslek sahibi olmalarına yardımcı olma ve geleceğe dair müspet hedefler belirlemeleri amaçlandı.

Bu çerçevede çocukları eğitime motive etme ve eğitimlerine devam etmelerini sağlama amacıyla tamamlayıcı etkinlikler kapsamında; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Kenan Önalan, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ve Malatya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Faruk Nalçacı ile Turgut Özal Tıp Merkezi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Bayındır’ın katılımıyla, Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda bin 200 lise öğrencisine yönelik Kariyer Günü düzenlendi. atılımcılar kariyerleriyle ilgili önemli bilgiler vererek öğrencilere rol model oldu. 

Halim Altınışık tarafından Kongre Kültür Merkezi Konferans salonunda 900 lise öğrencisine “ Hedef Odaklı Verimli Ders Çalışma” konulu seminer verildi.

Hdef kitle içerisinde yer alan çocuk ve gençleri suçtan uzak, suça karşı duyarlı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla, Sabancı Kültür Merkezi salonunda 2 seans halinde bin lise öğrencisine, Mehmet Tekkanat’ın yazdığı ve Ömer Konakçı’ nın yönettiği “Kayıp Hayatlar” isimli madde bağımlılığıyla mücadele konusunu içeren tiyatro oyunu sergilendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 855
Bu Ay : 8001
Toplam : 8001

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom