MÜSİAD'dan Basınla İstişare Toplantısı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, “Malatya ekonomisi son 10 yıldır, Türkiye’nin ivmesine paralel şekilde büyümemektedir” dedi.

MÜSİAD'dan Basınla İstişare Toplantısı Malatya Ekonomi

 MÜSİAD’da basın mensupları ile istişare toplantısı yapıldı. MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Başkan Yardımcıları Hüseyin Apak, Hasan Kundaktepe ile Genç MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Enis Aydoğan ve dernek yönetimi ile Genç MÜSİAD Malatya Şube yönetiminin katıldığı istişare toplantısında, ülke ekonomisi ve Malatya ekonomisi de değerlendirildi.

Toplantıda konuşan MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, önce medyanın bağımsız ve tarafsız olması üzerinde durdu. MÜSİAD’ın faaliyetlerinden de söz eden Balin, 81 il ve 4 ilçede şubesi bulunan MÜSİAD’ın 5 bin 65 üyesi bulunan ve 3 bin 500 Genç MTSİAD üyesi olan sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlattı. Türkiye’nin 2023 ekonomik hedeflerinin gerçekleştirilmesi için çaba göstermenin yanı sıra, kendi üyelerinin ürünlerinin dünya piyasasında tanıtmak adına da ciddi çalışmalar yaptıklarını söyleyen Balin, Malatya ekonomisini de değerlendirdi.

Balin, “Malatya ekonomisi son 10 yıldır, Türkiye’nin ivmesine paralel şekilde büyümemektedir. Yakın çevremizde bulunan iller, mesela Gaziantep ve Kayseri yeni 10 yılda ciddi manada kat kat ilerlemeler kat ettiler. Malatya’mız ise büyümesini bir türlü tamamlayamadı” ifadelerini kullandı.

KOSGEB’e, 255 bin TL’lik proje sunduklarını bildiren Balin, bu proje ile MÜSİAD üyesi işyerlerinin analizlerinin yapılacağını vurguladı.

Mehmet Balin, MÜSİAD Malatya Şubesi olarak yaptıkları ve yapacakları projeler hakkında da bilgi aktardı.

“ŞİMDİLİK SİYASETİ DÜŞÜNMÜYORUM”

Önümüzdeki Haziran ayında yapılacak olan milletvekili genel seçiminde aday adayı olup olmayacağına ilişkin soruya karşılık Balin, “Şu anda öyle bir niyetimiz yok. MÜSİAD başkanları olarak tüzüğümüzde bir başkan 4 yıl hizmet yapar. Biz 2’nci yılımızı tamamladık. Üyelerimiz takdir ederse, 2 yıl daha MÜSİAD’la birlikteyiz. Ondan sonrasını da Allah bilir. Şu anda, siyaset niyetimiz yoktur” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 924
Bu Ay : 3408
Toplam : 3408

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom