İstihdam Fuarı Başlıyor

4. Malatya İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı (MAİF) 17-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

İstihdam Fuarı Başlıyor Malatya Haber

'Bu fuarda iş var' sloganı ile düzenlenecek olan fuarla ilgili olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın ile İş-Kur Malatya İl Müdürlüğü Şube Müdürü Yalçın Altun, Malatya Büyükşehir Belediyesi Fırat Salonu'nda basın toplantısı düzenledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, 4. Malatya İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı'nın Malatya Valiliği koordinasyonunda İş-Kur Malatya İl Müdürlüğü ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleneceğini kaydetti.

Akın, fuarın 17-19 Ekim tarihleri arasında Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi'nde yapılacağını ifade ederek, "Düzenlenecek olan istihdam fuarı ile Malatya'daki iş gücünü arz edenlerle iş gücünü talep edenleri buluşturmak ve mesleki eğitim, istihdam ve insan kaynakları konusunda taraflar arasında işbirliğinin kalıcı ve kurumsal hale getirilmesi amaçlanmaktadır" dedi.

Fuarın, 'Bu fuarda iş var' sloganı ile düzenleneceğini dile getiren Akın, sözlerini şöyle sürdürdü: "4. Malatya İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı ile ilimizde faaliyet gösteren ve istihdama katkıda bulunan firmalarımız, nitelikli iş gücüyle buluşturulacak, firmaların ve insan kaynakları yöneticilerinin kaynaşması ile birlikte firmalar arası iş birliğine katkı sağlanacaktır. Ayrıca fuar kapsamında firmaların kendilerini tanıtmalarına olanak sağlamakla beraber fuar duyuru ve kitapçıkları ile firmaların bölgemizde ve ulusal anlamda tanınmalarına yardımcı olunacaktır."

"FUAR KAPSAMINDA SEMİNER VERİLECEK"

Fuar kapsamında İş-Kur personellerinin çeşitli bilgilendirmelerde bulunacağını kaydeden Akın, "İlimizdeki kuruluşların kısa ve orta vadede verimli, nitelikli iş gücü kaynağı ihtiyaçlarının karşılanması ve planlanmasına yardımcı olacak fuarımızda, fuar süresince İş-Kur İl Müdürlüğü personeli olan iş ve meslek danışmanları tarafından ziyaretçiler, iş piyasası ve meslekler konusunda bilgilendirilecektir" diye konuştu.

Akın, fuar kapsamında seminer verileceğini de belirterek, "4. Malatya İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı kapsamında 18 Ekim Cumartesi günü saat 14.00'da ülkemizin tanınmış kardiyologlarından ve Malatya'nın sevilen isimlerinden İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir ve CMC insan kaynakları müdürü Umut Türk, kariyer günü kapsamında fuar ziyaretçilerine seminer verecek. 17 Ekim saat 14.00'da gerçekleştirilecek olan ve organizasyonu Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından yapılacak olan 4. MAİF fuarımız 19 Ekim'e kadar açık kalacaktır" dedi.

ALTUN: "İŞÇİ VE İŞ VERENİN BULUŞTUĞU BİR FUAR OLACAK"

İş-Kur Malatya İl Müdürlüğü Şube Müdürü Yalçın Altun ise, 17-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 4. Malatya İstihdam ve İnsan Kaynakları Fuarı'na bütün Malatyalıları beklediklerini ifade etti.

Fuar kapsamında işçi ve iş verenin bir araya geleceğini belirten Altun, "Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, İnönü Üniversitesi'ne fuarımıza yaptıkları katkıdan dolayı çok teşekkür ediyoruz. 'Bu fuarda iş var' sloganıyla bu fuarımızı düzenleyeceğiz. İnşallah Malatya'da işçi ve iş verenin buluştuğu fuar olur. Bütün Malatyalıları bu fuara bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 323
Bu Ay : 323
Toplam : 323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom