Eser MYO'yu Ziyaret Etti

Malatya’nın Darende İlçesi Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, İnönü Üniversitesi Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu’nda incelemelerde bulundu. Okul yöneticileri ve öğretim görevlileri ve öğrenciler ile bir araya gelen Eser, okul ile ilgili istekleri dinledi.

Eser MYO'yu Ziyaret Etti Malatya İlçe

Dr. Süleyman Eser, yaptığı konuşmada, “Okulumuz beklediğimizin çok üstünde kapasiteli, donanımlı. Fevkalade güzel gördük. Fakat ne yazık ki büyük eksiklik bir çok bölümün açılmamış olması. Okulumuzun boş olması, öğrenci alabilecek kapasitede olmasına rağmen dolmamış olması. Bunun tabi sebepleri var. Öğretim görevlisi kardeşlerimden öğrendik. Onlara kesinlikle yardımcı olacağız. Çevre düzeninin olmayışı, kampüsünün olmayışı bir yurdunun olmayışı eksiklik. Bizlere belediye olarak ve Darendeliye de çok büyük görevler düşüyor. Öncelikle biz çevre düzenlenmesini yapacağız. Belediye olarak üzerimize düşenin en güzelini en iyi şekilde yapmayı taahhüt ediyorum. Ama asıl önemli olan yurdun yapılmasıdır. Sahanın dizayn edilmesi ve öğrencinin Darende'de tutulması önemlidir. Öğretim görevlilerimize gerekli kolaylığın sağlanması ve onların Darende’ye getirilmesi bize düşüyor. İnşallah biz bunları üstleneceğiz bu görevi yürüteceğiz. Sayın Rektörümüzle görüştüğümde bunların hepsini ileteceğiz, YÖK’e ileteceğiz. Darende'ye yeni fabrikaları bu okul aracılığıyla kuracağız inşallah” dedi.

Okul Müdür Yardımcısı Bilal Taşyürek ise, “Meslek Yüksekokulumuzda İnşaat Teknolojisi, Gıda Teknolojisi ve Optisyenlik Bölümlerimizde yaklaşık 250 öğrencimiz var. Okulumuz ileri seviyede tüm ekipmanları ile Optisyenlik, Gıda Analiz, Mikrobiyoloji ve İnşaat Laboratuvarına sahip, önümüzdeki süreçte okulumuz daha fazla kapasiteye çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 261
Bu Ay : 779
Toplam : 779

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom