Büyükşehir Sorunları Tartışıldı

Malatya merkez ilçe Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı “Büyükşehir Yasası Uygulama Sonuçları Çalıştayı”na katıldı.

Büyükşehir Sorunları Tartışıldı Malatya Haber

 Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında Malatyalı sinemaseverleri sanatla iç içe bir hafta bekliyor.

21-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek 5. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde film seçkilerinin yanı sıra düzenlenecek olan atölye çalışmalarıyla Malatyalı sinemaseverler sanatla daha da iç içe bir hafta geçirecek.
Malatya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, senaryo atölyesi de oluşturulacağı ifade edilerek, şunlar belirtildi:
“Yaklaşık on yıldır İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde “Senaryo” ve “Film yönetmenliği” dersleri veren Özgür Şeyben tarafından düzenlenen Senaryo Atölyesi kapsamında katılımcılar senaryo yazarlığına ilk adımlarını atacaklar.

Şeyben’in, film senaryosunu oluşturan elementler ve işlevlerini tanıtacağı atölyede klasik ve modern drama teorileri doğrultusunda katılımcılara film öyküsü ve konusu tasarlama, karakter yaratma, dramatik çatışma, entrika oluşturma, plan, sahne ve sekans yazma, dramatik yapı biçimlendirme gibi bir senaryo yazarlığının temel bilgilerine yönelik bir eğitim verilecek.

Bu temel yaklaşımın yanı sıra özellikle Türkiye’de henüz yerleşmekte olan evrensel senaryo yazım formatının tüm ayrıntılarını uygulamalı olarak tanıtmayı hedefleyen Şeyben, Türkiye sinema sektöründeki mevcut üretim ilişkileri hakkında bilgilendirici bilgiler de aktaracak ve atölye kapsamında Andrei Zyvagintsev’in The Return ve Steven Spielberg’ün Jaws filmlerinin senaryoları da analiz edilecek.

TEMEL FOTOĞRAFÇILIK ATÖLYESİ

1972 doğumlu olan ve lise yıllarında Cumhuriyet Dergi’sinde başlayan profesyonel fotoğrafçılık kariyerine Vizyon, Vizyon Dekorasyon, Gurme, House Beautiful, Marie Claire gibi sektörün önde gelen dergilerinde devam eden Fotoğraf Sanatçısı Hasan Deniz’in düzenlediği Temel Fotoğrafçılık Atölyesi’nde fotoğrafın ortaya çıkışı, oluşması için gerekli koşullar tanıtılacak.

Deniz’in fotoğrafa teknik giriş, pozlama, kompozisyon, kamera ve lens türlerinden bahsedeceği atölyede görüntüyü elde etmek için gerekli unsurlar ayrıntılı bir şekilde işlenecek ve fotoğraf tarihinden çeşitli örnekler üzerinden fotoğrafın işlevi analiz edilecektir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 601
Bu Ay : 6581
Toplam : 6581

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom