Yeşilyurt'ta Uçurtma Şenliği

Yeşilyurt Belediyesi tarafından “1. Sokak Oyunları ve Uçurtma Şenliği” kapsamında 7’den 70’e tüm katılımcılar, topaç çevirdi; ip atlayıp uçurtma uçurdu. Tekvando öğrencilerinin spor gösterisi ile başlayan etkinlik, yapılan ikramlar ve oyunlarla sona erdi.

Yeşilyurt'ta Uçurtma Şenliği Malatya İlçe

 Yakınca Mahallesi, Yakınca Caddesinde düzenlenen 1. Sokak Oyunları ve Uçurtma Şenliğinde çocuklarla birlikte anne ve babalar doyasıya eğlendi.

1. Sokak Oyunları ve Uçurtma Şenliği’nde konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için yaptığımız, yapacağımız tüm yatırımlar ve kültürümüzün bir parçası olan sosyalleşmeyi sağlayan bu tür etkinlikler hiçbir zaman yeterli olmayacaktır. Ancak biz tüm imkânlarımızı kullanarak üzerimize düşen görevlerin en iyisini yapmak için çalışmak zorundayız.

Çocuklarımızın kendilerini yarınlara hazırlamış, başarılı, sorumluluk sahibi, mutlu, huzurlu, sağlıklı bireyler olarak yetişebilmesi bizlerin, ailelerimizin onlara hazırlayacağı imkânlarla belirlenecektir. Bugün burada düzenlediğimiz etkinliğimizi önümüzdeki yıl daha kapsamlı ve geniş katılımlı bir şekilde gerçekleştireceğiz.

Bu etkinlikler ailece çocuklarımızla, iş arkadaşlarımızla, komşularımızla, akrabalarımızla birlikte zaman geçirmenin, birlik ve beraberliğimizin, paylaşmanın oluştuğu ortamlar. Önümüzdeki yıl uçurtma şenliğimiz anneler günüyle birlikte mayıs ayında yapacağız. Çocuklarımızın topaç çevirmesi, kızlarımızın ip atlaması, çocuklarımızın uçurtma uçurması, elbette ki çocuklarımıza ayrı bir anlam, ayrı bir zevk yaşatıyor. Yeşilyurt Belediyesi olarak kaynaşmamıza vesile olacak bu kültür ve sosyal etkinliklerimiz daha kapsamlı ve katılımlı devam edecektir” dedi.

Başkan Polat, “Bu etkinlikte emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Kültür Müdürlüğümüz, Fen İşleri Müdürlüğümüz, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ve bütün arkadaşlarımız bugün burada çocuklarımızın eğlenebilmesi için bir çalışma seferberliğine girdiler. Sadece çocuklarımız eğlenmedi, büyüklerimizin de burada eğlendiklerini, uçurtma uçurduklarını, topaç çevirdiklerini gördük. Bunlar bizi daha da mutlu etti” dedi.

Etkinlikler çerçevesinde Kadir Yıldırım ve Antrenör Erdal Talas’ın öğrencileri tarafından yapılan tekvando gösterisi sonrasında Başkan Hacı Uğur Polat’a kendi isminin yazılı olduğu tekvando elbisesi hediye edildi.

1. Sokak Oyunları ve Uçurtma Şenliğine; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Meclis Üyeleri, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürü Memduh Büyükkaya, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Okul Müdürleri, Yeşilyurt Belediyesi Birim Müdürleri ve davetliler katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 790
Bu Ay : 7587
Toplam : 7587

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom