Oyuna Gelmeyelim

Sarıoğlu, “Kürtler, Türkler ve diğerlerimiz, sözgelimi Atatürk Barajı'ndaki ya da Van Gölü'ndeki su gibiyiz. Petrol yoksulu süper endüstriler bu suya karışıyor, çomak sokup karıştırıyor” ifadelerini kullandı.

Oyuna Gelmeyelim Malatya Haber

Türkiye Avukatları Vakfı (TÜRAVAK) Başkan Yardımcısı Malatya Barosu Önceki Dönem Başkanı Av. Selahattin Sarıoğlu, “Oyuna gelmeyelim” dedi. 

Kobani olayları nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşları sükunete, birlik ve beraberliği davet eden Selahattin Sarıoğlu, “Kürtler, Türkler ve diğerlerimiz, sözgelimi Atatürk Barajı'ndaki ya da Van Gölü'ndeki su gibiyiz. Petrol yoksulu süper endüstriler bu suya karışıyor, çomak sokup karıştırıyor” ifadelerini kullandı.

“Büyük ve güzel Türkiye’mizin, güzel illerinin çok güzel genç insanları, romantik damarlarından verilen bilgilerle düşünüp yüksek erekler peşine düştü, hak yolunda değil, hiç yolunda öldü, öldürdü 12 Eylül öncesinden şimdiye dek” diyen Sarıoğlu, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Petrol ve İslam topraklarının, yani Ortadoğu'nun içine sokulmuş çomak da aynı değil mi? Güngörmüş insanlar tanıktır ki, Filistin, İran, Irak, Ürdün, Lübnan, Suriye. anaların gözyaşını ve akan kardeş kanını kanıksadı, kader saydı neredeyse. Iran-Irak Savaşını anımsayalım bir. 1980-88 arasında sekiz yıl süren savaşta, bir milyona yakın insan, kim için, ne için öldü? Bunu bilmek bile yetmez mi gençlerimize, hepimize; yetmez mi aklımızı başımıza devşirmemize. Bunu adım gibi biliyor, bu oyun ve oyunlara gelmeyelim de, gitmeyelim de diyorum!”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 614
Bu Ay : 4980
Toplam : 4980

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom