CHP'den Arguvan ve Hekimhan'a Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, sadece Kobani için bir tezkere çıkarılmasını istediklerini söylerken, “Olaylar için de, kamu mallarına zarar verilmesini asla kabul etmiyoruz” dedi.

CHP'den Arguvan ve Hekimhan'a Ziyaret Malatya Siyaset

 CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz parti yöneticileriyle birlikte Arguvan ve Hekimhan ilçelerinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarını dinledi. Beraberinde İl yöneticileriyle birlikte ilk olarak Arguvan’a giden CHP İl Başkanı Enver Kiraz, burada İlçe Başkanı İbrahim Çopur ve ilçe yöneticileriyle esnafları gezerek sorunları dinledi.

Kiraz ve beraberindekiler daha sonra Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları’nı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Belediye Başkanı Millioğulları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise, son günlerde artan olaylarla ilgili bir değerlendirme yaparak, vatandaşlara sağduyusu çağrısı yaptı. Kiraz , son dönemlerde sınırımızda yaşanan gelişmelerin AKP Hükümetinin dış politikasının çöktüğünün göstergesi olduğunu iddia ederek, “Yaşanılan gelişmeler ülkede yaşayan herkesi kaygılandıracak duruma gelmiştir” dedi.

Kiraz, “Genel Başkanımız Doğu ve Güneydoğu’da ki bazı İl Başkanlarımızla yaptığı değerlendirme toplantısının ardından sınırları sadece Kobani olan ve IŞİD’i Kobani’den püskürtmek amaçlı yeni bir tezkerenin çıkartılmasını önerdi. Bu toplumun tüm kesimleri tarafından kabul edilmesi gereken bir öneridir. Bir an önce tezkerenin çıkartılarak müdahalenin gerçekleşmesi, yurt içindeki can yakıcı olaylarında sona ermesini sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara provakosyonlara kapılmamaları çağrısı yapan Kiraz, “Her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Atatürk büstlerine, kamu mallarına zarar verilmesini asla kabul etmiyoruz. Şiddet olaylarının bir an önce son bulmasını istiyoruz” dedi.

Kiraz ve beraberindekiler daha sonra Hekimhan’ın İğdir ve Salıcık Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü. Bu yıl üreticilerin dondan kaynaklı çok büyük kayıplar yaşadığını kaydeden Kiraz, üreticilere devletin gerekli yardımı yapmamasını da eleştirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 215
Bu Ay : 2859
Toplam : 2859

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom