Ağbaba Keskin'i Ziyaret Etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

Ağbaba Keskin'i Ziyaret Etti Malatya Haber

Ziyarette konuşan MESOB Başkanı Keskin, Ağbaba’yı CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevine yeniden seçilmesinden dolayı tebrik ederek, “Yeniden Genel Başkan Yardımcılığı görevine gelmenizden dolayı Malatya’mız adına, esnaf adına gurur duydum. CHP Genel Başkanına bu görevlendirmeden dolayı teşekkür ediyoruz. Daha üst düzey görevlerde olmanızı ve daha başarılı olmanızı diliyorum. Memleket için, millet için yapacağınız her türlü faydalı çalışmalarınıza destek olacağız. Ama bizim tarafımızdan bir yanlış gördüğümüz zamanda onu da eleştiririz” dedi.

Malatya Milletvekillerinin her zaman üst düzey görevlerde bulunmasını istediklerini ifade eden Keskin, “Milletvekilimiz Öznur Çalık’da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu. Milletvekilimiz Öznur hanımı da tebrik ediyoruz. Malatya milletvekillerimizin üst düzey görevlerde bulunmaları Malatya için bir gururdur. Milletvekillerimizin başarısı ile her zaman mutluluk duyarız” diye konuştu.

Milletvekili Ağbaba’da Keskin’i yeniden TESK Yönetimine seçilmesinden dolayı tebrik ederek, “Malatya’da hem siyasi partilerde, hem sivil toplum kuruluşlarında ve hem de bürokraside hemşerilerimizin olması kent açısında çok önemli. Ne kadar çok bürokratımız olursa. Ne kadar çok sivil toplum kuruluşlarında Malatyalı hemşerilerimiz olursa kentin gelişmesi açısında olumlu olur, bundan hepimiz mutlu oluruz. Benim bulunduğum görevde de Malatya’ya da ne kadar destek sağlayabilirim çabası içerisindeyim. Malatya’nın ekmeğini yiyoruz, Malatya’nın haklarını savunmak bizim görevimiz. Malatya’nın sorunlarını gündeme getirmek, bunlara ilişkin çözümler sunmak benim temel görevim” ifadelerini kaydetti.

Ağbaba şunları söyledi:

“Esnaf deyince akla kent geliyor. Kentin bütün renklerinin temsil edildiği herkesin içinde bulunduğu bir kentin küçük bir özeti. Bu anlamda esnafın durumu nasıl ise, memleketin durumu da çok farklı olmuyor. Geçtiğimiz günlerde bir soru önerge vermiştim. Maalesef esnaflarımız borçlu durumda. Umarım, esnafımızın daha geliştiği, daha büyüdüğü, para kazandığı günleri hep beraber görürüz. Çünkü esnaf kazanırsa hepimiz kazanıyoruz. Esnaf kazanırsa, büyürse hepimiz büyüyoruz, daha huzurlu oluyoruz. Hepimizin amacı, Malatya’nın daha yaşanabilir, daha gelişebilir bir kent olması. Üzerimize düşen tüm çalışmaları yapacağımızın tüm kamuoyunca bilinmesini istiyoruz.”

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve MESOB Başkanı Keskin, ziyaret esnasında TESK ile Hükümet arasında yürütülen esnaflara yönelik yeni kredi projesi ile ilgili açıklamada bulunarak, “4 banka ile anlaşıp, 50 bin TL’ye kadar esnaf ve sanatkara faizsiz kredi verilmesi ve faizlerinde devlet tarafından karşılanmasıyla ilgili bir çalışmamız var. Bu konuda CHP’nin de desteğini bekliyoruz. 1 yıl ödememiz, geriye dönek 4 yıl 48 ay düşünülüyor. TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken ile birlikte bunun 60 aya çıkartılması ve 3 aylık periyotlarda ödenmesi konusunda girişimde bulunduk. Bu kredi paketi esnafımız için çok önemli. Bu konuda CHP’nin de desteğini bekliyoruz” dedi. 
Ağbaba ise, bu konuda üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 403
Bu Ay : 7549
Toplam : 7549

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom