Kayısı İnşaat Sektörünü de Etkiledi

Malatya Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) Başkanı İbrahim Güngör, bu sene kayısının olmaması nedeniyle inşaat sektöründe de büyük bir durgunluk olduğunu söyledi.

Kayısı İnşaat Sektörünü de Etkiledi Malatya Ekonomi

Güngör, kayısının olmaması nedeniyle özellikle yap-satçıların büyük sıkıntı yaşadığını kaydederek, "Malatya'nın en büyük para girdisi kayısıdır. Bu sene kayısının olmaması nedeniyle yap-satçılar biraz sıkıntıdalar. Maliyetler arttı ama satışlar baya durgun. Yeni yapılar oluşmuyor, olanlar da satamıyor. Sektör çok durgun bir noktada" dedi.

"FAZLA YATIRIM YOK"

Güngör, inşaat sektörünün kayısının olmaması nedeniyle olumsuz etkilendiğini ifade ederek, "Kayısı üreticisi kendi imkanları doğrultusunda bir daire alabiliyordu. Şimdi onu da alamıyor. Kayısı yok. Üretici çocuğunu okula gönderiyor, zor olan kayısının bakımını yapıyor. O yüzden inşaat sektöründe büyük bir durgunluk var. Ama malzemeler yerinde durmuyor. Mesela bugün petrol ve doğalgaza gelen zamlar, inşaat sektörünü olumsuz etkiliyor. Ama inşaat sektöründe aktif bir değer yoktur. Taahhüt işinde de bu sene fazla yatırım yok. Birde ihale yasası sık sık değişikliğe uğradığı için biz uyum sağlayamıyoruz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 252
Bu Ay : 3809
Toplam : 3809

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom