Dünya'ya Örnek Misafirperverlik

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Türkiye’nin 1,5 milyon mülteciye kapısını açtığını, bu büyük misafirperverliğin tüm dünyaya örnek olması gerektiğini söyledi.

Dünya'ya Örnek Misafirperverlik Türkiye-Dünya

MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Kurban Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi:

”Her Müslüman için, huzurun, kardeşliğin ve hiç şüphe yok ki birliğin yeniden tesis edildiği Kurban Bayramını idrak etmenin bir kez daha mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri bugünlere kavuşturan Rabbimize şükürler ediyoruz. Bu Bayram, içerdiği manası itibariyle Müslümanların birbiriyle olan dayanışmasının doruğa çıktığı bir bayram. Her Müslüman için Allah’a her anlamıyla teslimiyetin en güzel ifadesidir Kurban Bayramı.

Bu Bayram ülkemiz için de büyük bir önem taşımaktadır. 1,5 milyon mülteciye kapısını açan ülkemizin bu büyük misafirperverliğinin tüm dünyaya örnek olduğu bir bayramı idrak ediyoruz. Biz zulümden kaçan tüm bu insanlara kapımızı ama daha evvelinden yüreğimizi açtık. Esed zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimiz ile İŞİD zulmünden kaçan Kürt kardeşlerimize ev sahipliği yapan ülkemiz insanlarının bu kadirşinaslığı takdire şayandır. Bu vesile ile, ülkemizde misafir olan bu kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm İslam aleminin ve değerli üyelerimizin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 915
Bu Ay : 2497
Toplam : 2497

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom