Engelliler İçin Kur'an Kursu Açıldı

Malatya’da ilk kez işitme ve konuşma özürlü kadınlara yönelik Kur’an kursu açıldı.

Engelliler İçin Kur'an Kursu Açıldı Malatya Haber

Malatya’nın merkez ilçesi Yeşilyurt’ta İnönü Mahallesi Belediye Çok Amaçlı Semt Konağı’nda işitme ve konuşma özürlü bayanlara yönelik Kur’an kursu açıldı. Açılışa Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Müftüsü Ümit Çimen, Yeşilyurt İlçe Müftüsü Mehmet Çınar, Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Refik Metin, İnönü Mahallesi Muhtarı Gazi Atabey, diğer ilgili ve yetkililer katıldı. Açılışta konuşan Kaymakamı Babahanoğlu, “Diğer engelli kardeşlerimizin de Kur’an öğrenme hakları var. Çünkü onlar da en az bizim kadar Allah’ın sevgili kullarıdır” dedi.

İl Müftüsü Ümit Çimen ise, “Kur’an’la buluşmak engel tanımaz. Bu kardeşlerimizin gönülleri Kur’an’a sevdalı. Bu kardeşlerimizin yüreklerinde Allah var. Kalplerinde Kur’an var. Gönüllerinde Hz. Muhammed var. Bu kardeşlerimiz konuşabilen ve duyabilenlere nazaran daha gayretli olduklarını gördük. Malatya’da her köşede toplumun her katmanına hizmet veren Kur’an kurslarımız olacaktır” ifadelerini kullandı.

Açılışta konuşmaları Sevim Cancı isimli öğretmen işaret diline çevirdi. Kaymakam ve diğer davetlilerin engellilere alkış işaretleri dikkat çekti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 614
Bu Ay : 4980
Toplam : 4980

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom