Yağmur Heyelana Neden Oldu

Malatya genelinde hafta sonu etkili olan sağanak yağış, Doğanşehir ve Pütürge ilçelerinin bazı kesimlerinde heyelan ve su baskınlarına neden olurken, heyelan ve su baskını sonucu zarar gören yerlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından tamir ve bakım çalışmaları yapılıyor.

Yağmur Heyelana Neden Oldu Malatya Haber

Pütürge İlçesi Tepehan Bölgesi ile Doğanşehir İlçesi’nin Begre ve Gövdeli mahallelerinde heyelan ve sel baskınlarına neden oldu. Heyelan ve su baskınları ile birlikte dere yatağından gelen sürüntü malzemeler, büzlerin tıkanması ve yolların tahrip olmasından dolayı ulaşımın aksamasına neden olurken, bu aksamaların giderilmesi için Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Pazar günü sabahın erken saatlerinde bakım ve tamir çalışmalarına başladı.
Bölgede heyelan temizleme, dere yataklarını temizleme, büzleri yenileme ve yol temizleme çalışmalarına anında başlayan Büyükşehir Belediyesi Yol ve altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, mesai mevhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürüyor.

Yapılan çalışmalar sonucunda Doğanşehir İlçesi Begre Mahallesi’nin ana yolunun ulaşıma açıldığı, sokaklarda ise yol açma çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 314
Bu Ay : 4112
Toplam : 4112

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom