Balon ve Uçurtma Şenliği Düzenlendi

Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı etkinlikleri kapsamında Malatya’da “Anne, Baba Çocuklarla Yürüyoruz, Balon ve Uçurtma Şenliği” gerçekleştirildi.

Balon ve Uçurtma Şenliği Düzenlendi Malatya Haber

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi önünde yapılan etkinliğe Sağlık İl Müdürü Dr. Nil Umay ile Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Siverekli ile sağlık kuruluşu personelleri ve vatandaşlar katıldılar.
Etkinlik Kongre ve Kültür Merkezi bahçesinde uçurtma ve balon uçurtma şenliği ile başladı, ardından Abdullah Gül Parkı istikametine doğru yürüyüş yapıldı.

Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Siverekli, “2014 yılı Sağlık ve Hareket Yılı olarak ilan edildi. Bu kapsamda her ayın son Pazar günü yürüyüş etkinliklerimiz olmaktaydı. Bu ayki etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu ayki etkinliğimizde balon ve uçurtma şenliği de düzenledik. Tüm katılımcılara teşekkür ederiz” dedi.

Sağlık İl Müdürü Dr. Nail Umay ise, “Her ay olduğu gibi yeni bir temayla Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün önderliğinde halkımızla yürüyüşü gerçekleştirdik. Bu ayki yürüyüşte ailelerimizle birlikte uçurtma ve balon şenliği de yapıldı. Çocuklara balon ve uçurtma hediye ederek, onların coşkusuna bizlerde iştirak ettik. Halkımızı her ayın son Pazar günü düzenleyeceğimiz yürüyüşe davet ediyoruz. Ayrıca 1 Ekim Çarşamba Dünya Yaşlılar Günü’nde Eskimalatya’da Ulu Camii’nin önünde yaşlılarımızla bir yürüyüş etkinliği düzenlenecek. Bu yürüyüşe de halkımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 1004
Bu Ay : 7088
Toplam : 7088

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom