Gençlerden Özel Yöresel Klip Çalışması

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gençlik Meclisi, Malatya’nın tanıtımına yönelik Malatya yöresine ait “Aşağıdan Gelir Omuz Omuza” türküsüne özel klip çekti.

Gençlerden Özel Yöresel Klip Çalışması Malatya Kültür-Sanat

 Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Kent Konseyi Gençlik Meclisine üye konservatuar öğrencilerinin hazırlamış olduğu bu çalışmada klip çekimi, montaj, stüdyo kayıt gibi işlemlerin yaklaşık 3 ay sürdüğünü ve büyük bir emek harcandığını söyleyerek, “Amatör çekim olarak hazırlanan bu klip de gençler kalbini ortaya koydu. Amatör bir çekimin profesyonel ruha sahip bir avuç genç ile bütünleşmesi çalışmayı çok daha etkin kılmaktadır” dedi.

Yıldırım, hazırlanan bu özel çalışma ile amaçlarının Malatya’nın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini yine bir Malatya türküsü ile Malatya’ya ve Türkiye’ye tanıtmak, aynı zamanda bu kültürel mirası gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu ifade etti. Adım attığımız her alanda Malatya tarihini ve doğal güzellikleri görebileceğimizi söyleyen Yıldırım, bizi biz yapan değerleri iyi tanımamız ve tanıtmamız gerektiğini kaydetti.

Klibin Akçadağ Levent Vadisi, Darende Somuncu Baba Külliyesi, Battalgazi Kanlı Kümbet, Günpınar Şelalesi, Arapgir Millet Hanı, Tohma Kanyonu, Sultansuyu Harası, Beşkonaklar Caddesi, Arapgir Mirliva Ahmet Paşa Camii, Molla Eyüp Kütüphanesi, Emiroğlu Kümbet,Çobanoğlu Konağı gibi Malatya’nın tarihi ve doğal daha bir çok noktasında çekimlerin gerçekleştiğini söyleyen Yıldırım, “Klibi izleyen hemşehrilerimiz Akçadağ Seyir terasında güzellikleri izleyip, Arslantepe Höyüğünde Malatya tarihini görüp, Tarihi Malatya Evlerinde ise memleket hasretlerini bir nebze de olsa hafifleteceklerine inanıyorum” dedi. 

Klipde yer alan bir çok mekana belkide çoğu kişinin gitmediğini hatta ismini bile duymamış olabileceklerini söyleyen Yıldırım, bu güzellikleri yine yöresel bir müzik eşliğinde dinlemenin insanı çok daha mutlu ettiğini ve heyecanlandırdığını belirtti.

Yıldırım, büyük bir özveri ile bu işe sarılan Gençlik Meclisi konservatuar öğrencilerine, emeği geçen herkese ve kendilerine destek olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

“Malatya İçin Söyle” klibi Malatya yerel TV’lerde yayınlanacağı belirtilirken, ayrıca klibi izlemek isteyenlerin sosyal paylaşım sitesi Youtube üzerinden Malatya için söyle yazarak ve Malatya Kent Konseyine ait sosyal paylaşım ağlarından da takip edebilecekleri kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 260
Bu Ay : 4661
Toplam : 4661

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom