Muhalefet Eski Türkiyeyi İstiyor

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Yağlıcı’yı ve yönetimini ziyaret ederek, muhtarların talep ve sorunlarını dinledi.

Muhalefet Eski Türkiyeyi İstiyor Malatya Haber

Ziyarette konuşan Milletvekili Şahin, “Amacımız buralara geldiğimiz zaman gerçekten vatandaşımız bize olan güvenine mazhar olabilirsek bugüne kadar ve 12 yıldır da kesintisiz bir şekilde AK Parti’nin politikalarına onay verildiyse bizde bunun gereğini yapmak zorundayız. Yani bize yüklenen sorumluluk çok daha fazla. En son seçimde yüzde 71 gibi bir oy almışız. Tabi yüzde 71 oy oranındaki bir güveni almak her baba yiğide nasip olmaz. Her siyasi partiye nasip olmayan güzel bir sonuç. Bizde bunların bilinci içerisinde sorumluluğumuzun farkında olarak elimizden geldiğince gece gündüz çalışmak zorundayız” dedi.

Şahin şunları söyledi:

“Tabi biz bunları yaparken 12 yıl öncesine baktığımız zaman, 12 yıl önce en basitinde muhtarlarımız neredeydi, şuanda muhtarlarımız nerede duruyorlar. 12 yıl önce bu ülkede yaşayan bütün insanlarımızın talepleri, sıkıntıları nelerdi, hayat standartları nelerdi, bugün neler? Bunları elbette birebir yaşayan sizlersiniz. Bunların tümünü zaten tek tek anlatmaya gerek yok. Biz kısa ve öz bir şekilde eski Türkiye ile yeni Türkiye’yi şuanda kıyasladığımız zaman 2002’den önceki eski Türkiye diye ifade etmiş olduğumuz ve 2002 yılından sonra Yeni Türkiye’yi inşa etmeye çalışan AK Parti’nin yönetim kadrosu Başbakanımız, cumhurbaşkanımız ve yerel siyaset yapan bizlerin gerçekten geçmişten ders alarak geleceği yeni baştan inşa etmeye gayret gösterdik.

Bizim şuanda çatışma alanımız diyebileceğimiz zihinsel çatışma alanının en temelinde de eski Türkiye’nin sahipliğini yapmaya çalışan bir takım muhalefetin direnç göstermeye çalışması, bürokrasi içindeki bunların yandaşlarının özellikle eski Türkiye’deki onların o kabadayı duruşları, insanları böyle tepeden bakma anlayışı, sırça köşklerde oturup insanları güdülecek koyun gibi bir süreye benzetmeleri, dağdaki çobanla normal bir vatandaşı hiçbir zaman aynı kefeye koymayan bir anlayıştan biz bugünlere geldik.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom