Erman Ilıcak ‘Fahri Doktora’ Unvanını Aldı

Malatya İnönü Üniversitesi Senatosu tarafından iş adamı Erman Ilıcak’a ‘Fahri Doktora’ Unvanı verildi.

Erman Ilıcak ‘Fahri Doktora’ Unvanını Aldı Malatya Haber

“40’ıncı Yılda 40 Proje” sloganıyla Ekim ayı içinde 40’ıncı akademik yıl açılış törenini gerçekleştirmeye hazırlanan İnönü Üniversitesinden Malatyalı işadamı Dr. Erman Ilıcak’a ‘Fahri Doktora’ unvanı verdi.
Son yıllarda Malatyalı işadamı Mahmut Çalık, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Malatya’nın yetiştirdiği önemli devlet adamlarından Recai Kutan’a ‘Fahri Doktora’ unvanı veren İnönü Üniversitesi Senatosu, şimdi de Malatyalı işadamı Dr. Erman Ilıcak’a ‘Fahri Doktora’ unvanı verilmesini kabul etti.

En son toplantısını Arapgir’de yapan İnönü Üniversitesi Senatosu, Malatyalı işadamı ve Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak’a ‘Fahri Doktora’ unvanı verilmesi teklifini görüştü. Dr. Erman Ilıcak’a Fahri Doktora unvanı verilmesi teklifi, tüm Senato üyelerinin oybirliği ile karara bağlandı. Edinilen bilgiye göre, Ekim ayında gerçekleştirilmesi düşünülen 2014-2015 Akademik Yıl Açılış Töreni’nde Dr. Erman Ilıcak’a ‘Fahri Doktora Belgesi’ takdim edilecek.
Dr. Erman Ilıcak, geçtiğimiz yıl da İnönü Üniversitesinin açılış törenine katılmış ve burada açılış dersi vermişti. Yaptığı konuşmada kendileri tarafından yaptırılıp İnönü Üniversitesine devredilen Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu'nda okuyan bütün öğrencilere burs verdiklerini hatırlatan Ilıcak, bununla beraber, Üniversitenin diğer akademik birimlerinde öğrenim gören 200 öğrenciye daha burs vereceklerini ve bu öğrencilerin dört yıl boyunca burs imkaanından yararlanacaklarını açıklamıştı.

İş adamı Dr. Erman Ilıcak’ın kısa öz geçmişi şöyle: 

Erman Ilıcak, 3 Ekim 1967 Malatya doğumludur.

Kurucusu ve başkanı olduğu Rönesans Holding, müteahhitlik, emlak ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermekte olup, yaklaşık 35 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

TED Ankara Kolejinde orta ve lise öğrenimini 1985 yılında tamamladı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1990 yılında mezun oldu.

Viyana Ekonomi Üniversitesi ve Minnesota Üniversitesi’nin düzenlediği MBA programından 2002 yılında diploma aldı.

Paris’te bulunan International School of Management’ın düzenlediği işletme doktorası programından 2011 yılında mezun oldu.

1990 -1994 ENKA İnşaat, Türkiye, Libya ve Rusya Şantiyelerinde saha planlama mühendisi, 1994 - Rönesans Holding’in Kurucusu ve Başkanı.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 629
Bu Ay : 6609
Toplam : 6609

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom