Nitelikli Konut Üretiyoruz

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan 20 Eylül Cumartesi günü Büyükşehir Belediye Başkanı, Merkez İlçe Belediye Başkanları ve ilçe Belediye Başkanları ile Anemon Otel’de düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Nitelikli Konut Üretiyoruz Malatya Yaşam-Sağlık

OKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan 20 Eylül Cumartesi günü Büyükşehir Belediye Başkanı, Merkez İlçe Belediye Başkanları ve ilçe Belediye Başkanları ile Anemon Otel’de düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Çakır: TOKİ’nin Malatya’ya çok önemli yatırımları olmuştur

Düzenlenen toplantı sırasında kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır; ”Malatya’mıza gerçekten TOKİ’nin çok önemli yatırımları olmuştur. Devlet Hastanesi, Stadyum ve Beydağı yamaçlarındaki kentsel dönüşüm projeleri TOKİ’nin önemli yatırımlarından bazıları. Bu bölgelerimizde yaşanan sıkıntıları TOKİ başkanımıza ilettik. TOKİ Başkanımız incelemelerde bulunmak üzere ekibini daha önceden Malatya’ya göndermişti. TOKİ Başkanımız iki gündür yoğun bir şekilde Malatya’mızda çalışmalarını sürdürüyor. Dün Akçadağ ve Darende ilçelerimize ziyaretlerimiz oldu. Bu ilçelerimizde TOKİ’nin yapacağı ve yapmış olduğu çalışmaları yerinde gördük. Bugünde Pütürge ilçemizi ziyaret edeceğiz” dedi.

Şahin: TOKİ, gecekondulaşmanın önüne geçme noktasında bir şans

Kentlerin yeniden şekillendiği bir süreç içerisinde olduklarını belirten AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “ TOKİ Malatya’mızda özellikle Beydağı yamaçlarında gecekondulaşmanın önüne geçme noktasında gerçekten önemli bir şans. Şehrimizin diğer mahallelerinde ve ilçelerimiz de dahil olmak üzere bir alan teması yapalım diye daha önceden TOKİ başkanımızla görüşmüştük. Sorunları yerinde tespit etmek amacıyla iki gündür buradalar. Amacımız yaşanabilir kentler noktasında önümüzdeki engelleri ne kadar süratli bir şekilde çözebilirsek o kadar insanlarımızı rahatlatmış oluruz” şeklinde konuştu.

Çalık: İlçelerimizde de Kentsel Dönüşüm çalışmaları başlamalı

Malatya’nın  TOKİ’den çok önemli yatırımlar aldığını belirten AK Parti Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise, “850 yataklı Devlet Hastanemiz başta olmak üzere beş ilçemizde hastanelerimizi TOKİ yapıyor. Kentsel dönüşüm çerçevesinde sosyal konutların yapımı yine TOKİ tarafından gerçekleştirilmekte. Baydağı’ndaki kentsel dönüşümle birlikte çevreyolu altında da kentsel dönüşüm yapılabilir mi? Malatya deprem bölgesinde özellikle ilçelerimizde kentsel dönüşümü mutlaka başlatmamız lazım. Her ilçemizde belediye başkanlarımız kendi alanlarında çalışmalar başlatmalı ve kentsel dönüşüm yapılabilecek alanlar belirlenmeli, kısa süre içerisinde de kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanmalı” dedi. 

Ergün: Konut üretiminde yöresel mimariye dikkat ediyoruz

Malatya’ya her gelişinde Malatya’nın büyük değişim içinde olduğunu belirten TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “ TOKİ olarak Büyükşehirlerde, Anadolu’da ve ilçelerimizde nitelikli sosyal konut üretiyoruz. Türkiye’nin 2023 vizyonuna yakışır bir şekilde geçmişte olduğundan daha kaliteli konutlar üretmek için çalışıyoruz. Sosyal konut üretiminde daha hızlı hareket edeceğiz, daha nitelikli ve yöresel mimariye dikkat ederek, bölgedeki gelişen şehir kültürüne katkı sağlamaya çalışacağız. TOKİ olarak Belediyelerimizle iç içe olmak, belediye başkanlarımızın bu konudaki çalışmaları ile ilçelerine yönelik beklentileri konusunda destek olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Anemon Oteli’nde düzenlenen toplantıya TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın yanı sıra AK Parti Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Merkez İlçe Belediye Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, TOKİ yöneticileri, daire başkanları ve şube müdürleri eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 484
Bu Ay : 1219
Toplam : 1219

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom