30 Park Eylül Ayında Tamamlanacak

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediyesi “30 Günde, 30 Park” Projesi kapsamında Eylül ayı içerisinde her gün bir parkın temelini atmaya devam ediyor. Eylül ayı içerisinde temeli atılacak 30 park 2014 yılında tamamlanacak.

30 Park Eylül Ayında Tamamlanacak Malatya Haber

 17, 18 ve 19’ncu park için Koyunoğlu ve Fahri Kayahan, Abdulgaffar ve Zaviye mahallelerinde temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Çınar, Mehmet Güner, Muammer Zafer, Haydar Şahin, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Yardımcısı Mehmet Çınar, “Fahri Kayahan Mahallesindeki parkımız 500 metrekare yeşil alan 900 metrekare sert zemin 150 metrekare fitness ve oturma alanı, 300 metrekare de bisiklet yolu olmak üzere toplamda bin 850 metrekare’dir.

Zaviye Mahallesindeki parkımız bin 230 metrekare yeşil alan, 570 metrekare sert zemin olmak üzere toplamda 1800 metrekare’dir. Bu parkımızın içindeki 24 ağaç korunup, yeterli olmayan yerlere ağaçlandırma çalışmaları yapılacaktır. Abdulgaffar Mahallesindeki parkımız ise 750 metre yeşil alan, 900 metrekare sert zemin, 250 metrekare çocuk oyun ve fitness alanları olmak üzere toplamda bin 900 metrekare'dir.

Bu parklarımızın sulaması tamamen otomatik olup, parkın içinde çocuk oyun alanları, açık hava spor aletleri, pergolalar, çeşme ve oturma alanları bulunacaktır. Parklarımızın Malatya’mıza ve Yeşilyurtlu hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 256
Bu Ay : 8315
Toplam : 8315

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom