Darende'de Turizm Çalışması

Malatya’nın Darende ilçesinde Belediye Başkanlığı tarafından sürdürülen turizm geliştirme çalışmaları kapsamında turistik gelişim için hazırlanacak projelerin ön çalışmasını yapmak üzere Yıldız Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Zeki Şerifoğlu Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'in daveti üzerine ilçede incelemelerde bulundu.

Darende'de Turizm Çalışması Malatya Haber

Daha önce ilçede Tohma Kanyonu ve Günpınar Şelalesi uygulama projelerini hazırlayan Şerifoğlu, ilçede Zengibar Kalesi ve çevresi, Tohma Çayı etrafı yeşil alan çalışmaları ve Gül Adası projesi için ön incelemelerde bulundu.
İlçenin turistik gelişimi için 10 yıl önce başlatılan çalışmalara o günden beri katkı sağladığını belirten Şerifoğlu, yaptığı çalışmların ilçe turizmine katkılarını görerek mutlu olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, “Prof Dr. Zeki Şerifoğlu'nun tecrübelerinden yararlanarak, daha önceden hazırlanan projelerin geliştirilerek daha güzel hale getirilmesini amaçlıyoruz. İlçemiz için yeni yaşam alanları oluşturmak, inanç turizminin önemli merkezlerinden Darendemize gelen yerli ve yabancı turistler ve halkımıza alternatif alanlar kazandırarak, Darendenin daha yeşil, daha düzenli ve yeni bir silüete kavuşmasını istiyoruz. Prestij projelerimiz ilçemizin cazibesini artıracak, gelen konuk ve vatandaşlarımız daha rahat alanlarda dinlenecek ve güzellikleri yaşayacaklardır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 342
Bu Ay : 6426
Toplam : 6426

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom