Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen ve Halk Eğitim Merkezi’nin katkıları ile yaz tatili kapsamında “Tatilde Öğreniyorum, Eğleniyorum” adı altında açılan kurslarda başarılı olan öğrencilere sertifikaları verildi.

Kursiyerlere Sertifikaları Verildi Malatya Haber

Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda verilen bağlama, ebru, seramik, resim, piyano, gitar ve bez bebek kursuna yaklaşık 50 öğrenci katıldı. Kervansaray’da düzenlenen sertifika töreninde konuşan Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mercan Sarı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda Halk Eğitim Merkezi’nin katkıları ile birçok alanda yaz tatili kapsamında açılan kurslara öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla yaz tatili kapsamında açılan kursların sona erdiğini söyledi.

Sarı, Başkan Gürkan’ın Kervansaray’ı sanatsal çalışmaların merkezi haline getirdiğini belirterek, “2014 Yılında Battalgazi Belediye Başkanımızın talimatıyla Battalgazi Kervansaray Kültür ve Sanat Merkezi’nde tatile girmiş olan öğrencilerimize “Tatilde Öğreniyorum ve Eğleniyorum” projesi kapsamında kurslar düzenledik. Bunlar bilindiği gibi sürekli devam eden kurslarımızdan ebru, hat, minyatür, müzik ve seramik gibi diğer alanında açılan kurlarımıza öğrencilerimiz kayıt yaptırdılar.

Çok güzel bir dönem geçirdiler. Hem eğlenerek, hem sosyal yönlerini güçlendirerek, hem de bilgi ve becerilerini geliştirerek sanatla tanışmış oldular. Bugünde okulların açılmasına doğru son gün sertifika töreni hazırladık. Öğrencilerimiz ve aileleri ile birlikte eğlensinler diye buraya davet ettik. Başarılı olduğumuza inanıyorum, çünkü çocuklarımız sokakta çok kötü alışkanlıklarla buluşmak ve onları tanımak yerine sanatla buluşuyorlar ve burada sosyal yönlerini geliştiriyorlar. Arkadaşlık ortamları oluyor, güzel bir yaz dönemi geçirdiklerine inanıyorum. Belediye Başkanımızın bu ince düşüncesi ve sanata vermiş olduğu önemden dolayı da hepimiz adına teşekkür ediyor ve minnet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 419
Bu Ay : 4785
Toplam : 4785

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom