Kayısıda Don Ödemeleri Başlayacak

Kesintisiz don hasar ödemesinin 15 Eylül pazartesi günü başlayacağı bildirildi.

Kayısıda Don Ödemeleri Başlayacak Malatya Ekonomi

 Yeşilyurt Ziraat Odası başkanı Doğan Solmaz, “Kayısısını sigorta ettirmiş ve kayısısı zirai dondan zarar gören üreticilerin hasar ödemelerinde, Ziraat Bankası’na borcu olan üreticilerin borçları düşülüp, kalan para hasar ödemesi olarak yapılıyordu. AK Parti Malatya Milletvekilimiz Mustafa Şahin ve AK Parti İl Başkanımız Bülent Tüfenkçi’nin girişimleri sonucu, zirai don parası alacakların Ziraat Bankası’na olan borcunun bir yıl ertelenmesi nedeniyle, don hasar parasının tamamı ödenecek. Şimdiye kadar kesinti yapılıyordu, ancak 15 Eylül Pazartesi gününde itibaren borç kesintisi yapılamayacaktır” dedi.

Ziraat Bankası’nın üreticilere telefon açıp, don hasar bedelini ödeyeceğini söyleyen Doğan Solmaz, “Üreticiler don hasar parasını almak için bankaya boşuna yorulmasınlar ve sırada beklemesinler. Sırası gelenlere telefon açılacak ve ona göre hasar bedeli ödenecektir” ifadelerini kullandı.

Malatya’da Mart ayı sonunda yaşanan zirai don nedeniyle başta kayısı olmak üzere birçok üründe büyük rekolte düşüklüğü yaşanmıştı. Kayısıda yüzde 95 civarında rekolte düşüklüğü yaşanırken, kayısı çiçeklerini sigorta yaptıran üreticilerin don hasar bedelini aldıkları ifade edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 791
Bu Ay : 14967
Toplam : 14967

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom