Görüşme Son Derece Olumlu Geçti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmenin son derece olumlu geçtiğini belirtti.

Görüşme Son Derece Olumlu Geçti Malatya Haber

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak’ın başkanlığındaki MÜSİAD Heyeti, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, kendisinin de heyette bulunduğunu hatırlatarak, görüşmenin son derece olumlu geçtiğini, Davutoğlu’na MÜSİAD olarak beklentiler konusunda 7 maddelik öneri sunduklarını bildirdi.
“Yeni Hükümetten Neler Bekliyoruz?” başlıklı 7 maddeden oluşan beklentiler şöyle: 

“Ülkemizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan Yeni Anayasa’nın, mümkün olursa 2015 seçimleri öncesinde, olamıyorsa da, seçimlerden hemen sonra yapılması, hayati bir zorunluluktur.

Hızlı ve adil işleyen bir hukuk devletine hepimizin çok acilen ihtiyacı vardır ve bu konu, milletimizin geleceği için, en önemli konuların başında gelmektedir.

Sadece büyümeyi değil, insan unsurunu da içine alan Kalkınmış bir Türkiye hedefi için, eğitim alanında, hızlı ama artık değişikliğe uğramayacak bir altyapı içerisinde, bir eğitim reformuna ihtiyacımız vardır.

‘Çözüm Süreci’nin devam etmesini, atılan adımların kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu büyük barış projesi, elbette değeri hiç bir şeyle ölçülemeyen insanlarımızın kayıplarını önleyip, acılara son verirken, ülkemize ve tüm bölgeye refah getireceğini düşünüyoruz.

Bugüne kadar başarıyla sürdürülen makro ekonomik politikaların, daha fazla tabana yayılması ve adil gelir dağılımı, önceliklerimizin ön sıralarında, daha fazla yer bulmalıdır.

Üretime-istihdama ve reel kesime daha fazla önem veren bir ekonomi yaklaşımıyla hareket edilmesi, tüm kurumların bu anlayışla oluşması gerektiğine inanıyoruz. Ekonomi, faiz, borsa ve döviz üçgeninden kurtarılmalıdır.
Hepimizin ortak derdi bürokrasi tıkanıklığını aşabilecek bir kamu personel reformu, hızla gerçekleştirmelidir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 68
Bu Ay : 2552
Toplam : 2552

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom